facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Evlenecek Çiftlere Dekorasyonda Renk Önerileri
Evlenecek Çiftlere Dekorasyonda Renk Önerileri

Evlenecek Çiftlere Dekorasyonda Renk Önerileri

Evlilik hazırlığı yapıyorsanız ve yeni yuvanız için renk kullanımında karar veremiyorsanız doğru yerdeniz. Yeni evlenecek çiftler için bu yazımızda dekorasyonda renk seçimi hakkında bazı önerilerimiz olacak. Evinizi kurmadan, eşyalarınız gelmeden ve henüz birçok şeye karar vermeden önce ilk olarak renk seçimine karar verseniz iyi olur. Oturma odasında hangi rengi kullansak?, Yatak odası koyu renk mi olsa?, Küçük odalarımızı nasıl daha geniş gösterebiliriz? diyorsanız tüm bu sorularınızın cevapları bakın nelermiş;

  • Öncelikle yeni evlenecek çiftlere küçük yuvalarını daha büyük göstermelerini sağlayacak renk önerileri sunalım. Herhangi bir odanız oldukça küçükse ve daha geniş göstermek istiyorsanız kesinlikle koyu renklerden kaçınmalısınız. Çünkü koyu renkler mekanın daha da daralmasına neden olacaktır. Beyaz, bej, açık pembe ya da sevdiğiniz diğer açık tonları kullanmanız daha doğru olacaktır.
  • Yatak odanızda romantik bir hava yaratmak istiyorsanız açık mor ve pembe tonlarından faydalanabilirsiniz. Huzurlu ve şık bir yatak odası dekorasyonunda sizlere önerimiz mutlaka moru duvarlarınızın en az birinde kullanmanızdır.
  • Yeni kuracağınız yuvanızda her daim enerji dağıtmak istiyorsanız kırmızı, turuncu ya da sarı gibi iddialı renkleri kullanabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonda duvarlarınızda açık renk tercih etmek isabetli bir karar olacaktır.
  • Mutfak dekorasyonu için bilhassa mavi rengi tercih etmenizi öneririz. Mutfaklara hem şık bir hava katan, hem de iştah açıcı etkisi bulunan maviyi mutfağınızda turuncu ile tamamlayabilirsiniz.
  • Banyonuzda renk seçimi olarak mavi ya da bej tercih edebilirsiniz. Eğer küçük bir banyonuz varsa mutlaka açık renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca parlak fayanslar da mekanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.
  • Dekorasyonda renk seçimi yaparken koyu tonları tercih edemez miyiz? diyorsanız elbette ki tercih edebilirsiniz. Ancak koyu renkleri yine açık parçalarla tamamlamanızı öneririz. Şık ve modern bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız odanın tek duvarını koyu renk yaparak diğer duvarları açık tonlarda kaplamak da ideal bir fikirdir.

Yeni evlenecek çiftlere en özel önerimiz ise tamamen kendi zevklerine önem vermelidir. Çünkü bir ömrü geçirmeyi planladığınız evinizde kendi sevdiğiniz tonlara yer vermek dekorasyonunuzun daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top