facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizin Toplu ve Düzenli Görünmesi için Fikirler
Evinizin Toplu ve Düzenli Görünmesi için Fikirler

Evinizin Toplu ve Düzenli Görünmesi için Fikirler

Yoğun iş ve hayat temposu içinde ev temizlemek her zaman mümkün olmamaktadır. Sürekli olarak temizlik yapmadığınızda bile evinizin düzenli ve toplu görünmesi için bazı önlemler alabilirsiniz. Evinizin dağınık görünmesi ruh sağlığınıza zarar verecektir bu yüzden toplu görünmesine yoğun bir şekilde dikkat etmenizi öneriyoruz. Evinizin dağınık görünmesini engelleyecek ipuçlarımız ile siz de derli toplu bir ev dizaynına sahip olabilirsiniz.

Kabloları gizleyin

Evlerin neredeyse tümünde bir çok elektronik eşya yer almaktadır. Tüm bu cihazların kabloları ise büyük bir sorun haline gelebiliyor. Açıkta kalan kabloların yarattığı görüntü kirliliğinden kurtulmak için bazı önlemler alabilirsiniz. Kablo gizleyici aksesuarlar ve kabloların birbirinden ayrıştırılarak toplanması iyi bir çözüm olabilir.

evin-duzenli-ve-toplu-olmasi-icin-oneriler

Duvarları boşaltın

Dekoratif eşyalar şık bir görünüm yaratabiliyor ancak, temizlik ve düzen konusu olunca onlardan uzaklaşmak gerekiyor. Duvarlarınızdaki fazla tablo ve aksesuarları çıkarın. Duvarların boş olması ile odanıza ferah ve derli toplu bir görünüm kazandırabilirsiniz.

bos-duvarlar-ile-evinizi-duzenli-ve-toplu-hale-getirin

Çok eşyadan kaçının

Türk kültüründe oldukça yaygın bir alışkanlık olan fazla eşyalar ile evlerde adım atacak yer kalmıyor. Fazla eşya kullanımı, hem temizlik problemi yaratıyor hem de evin dağınık görünmesine neden oluyor. Az ve öz eşya kullanarak evinizi derli toplu bir hale getirebilirsiniz.

duzenli-ev-dekorasyonu-icin-az-esya-kullanin

Gereksiz eşya odası

Eğer boş bir odanız varsa, bu odayı gereksiz eşya deposu haline getirebilirsiniz. Tabi bu odayı da çok pis ve dağınık hale getirmeyin. Kullanmadığınız eşyaları gereksiz eşya odasına düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

gereksiz-esya-odasi-ile-kullanmadiginiz-esyalari-depolayin

Hasarlı Mobilyalar

Hasarlı ve kırık olan mobilyalar, son derece görüntü kirliliği yaratmaktadır. Görüntü kirliliğinden kurtulmak için bu eşyaları tamir ettirin ya da tamir ettirene kadar gereksiz eşya odasında depolayın.

kirik-ve-hasarli-mobilyalari-kullanmayin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top