facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Evinizin Her Köşesini Dekoratif Bir Hale Getirin…
Evinizin Her Köşesini Dekoratif Bir Hale Getirin…

Evinizin Her Köşesini Dekoratif Bir Hale Getirin…

Kullanışsız kırmızı zemin, iğrenç pembe halılar, silindikçe çıkan ve kötü bir görüntü bırakan tiksinç duvarlar. Birçok evde görmeye alıştığımız bu durumun nedeni hiç şüphesiz maddi durum yetersizliğidir. Peki buna karşılık ne yapabilirsiniz ? Kesinlikle hiçbir şey. Para eksikliği bu uyumsuzlukları görmezden gelmenize ya da örtbas etmeye çalışmanıza neden olacaktır. Fakat bu yetersizlikleri saklamaktan daha iyi şeyler de yapabilirsiniz, üstelik çok düşük miktarda paralarla…

Evinizi dekore etmek istediğinizde bunu mecburen çok düşük paralarla yapıyorsanız muhtemelen düşük kalitede ve sıradan bir çok dekorasyon ürünü satın alacak ve bunları ister uygun olsun ister olmasın bir şekilde bir araya getireceksiniz.

Ya da sorununuz maddi durum yetersizliği değildir ve üzerinde çalışmayı pek de sevmediğiniz alanlarda çalışmak durumunda kalmışsınızdır.

Her iki durumda da ilk yapmanız gereken işe doğru renk uyumu ile başlamak olacaktır. Bu sayede bu uyumsuzlukları kendi seçiminizmiş gibi göstererek farklı renk tonlarında belli bir düzen oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Koltuk

Ev dekorasyonunuz için sevmediğiniz bir şeyi yapmak durumunda kaldı iseniz – ki bu durum birçok insan için farklı yerlerde kullanılacak olan renklerin seçimidir – hangi renk ve alt tonları üzerinde çalışmanız gerektiğine odaklanmalısınız. Örneğin, kiremit kırmızısı döşemelere sahip bir evde oturuyorsanız bu durum normal şartlar altında pek de hoşunuza gitmeyecektir. Fakat odanızın diğer aksesuar ürünlerini kırmızı renk ile koordineli bir şekilde, ya da oturma odası ve mobilya gibi ürünleri fil dişi veya siyah renkte seçerseniz her görenin şaşıracağı, inanılmaz uyumlu ve modern bir oda elde edersiniz. Bu sayede sanki binanın yapımından sizin oturduğunuz güne kadar her şey sizin seçiminizmiş gibi görünecektir.

Eğer hoşlanmıyor olduğunuz renk banyonuzda bulunuyor ise onu da gayet ucuz ve hoş yollarla son derece kullanışlı ve rüya gibi bir banyoya çevirebilirsiniz. Beğenmemiş olduğunuz zemin ya da duvar rengine göre son derece sevimli bir kilim, sizin ya da diğer aile bireylerinin hoşuna gidebilecek aksesuarlar, beğenilmeyen rengin tonlarına sahip hoş bir duş perdesi bu istenmeyen durumu son derece iyi bir şekilde toparlayacaktır. Bu sayede doğal ve kullanışlı bir banyo elde edeceksiniz.

Boya Badana

Eğer banyonuzda bu ve benzeri sorunları görmezden gelerek onları maskelemeye ve bir şekilde ziyaretçilerinizden gizlemeye çalışırsanız durum kesinlikle açığa çıkacaktır. Örneğin banyonuzu duş almak için kullanmak durumunda kalan bir misafir uzun yıllar önce kırmızı renge boyanmış küvet ile karşılaşacak ve şaşkınlığını muhtemelen gizleyemeyecektir. Fakat diğer kilim, aksesuar ve renk uyumları ile siz bu kırmızı rengi öne çıkarırsanız durum tam tersini alır ve misafiriniz bu kez şaşkınlığını hayranlığından gizleyemez.

Halı ya da kilimleri her ne kadar çeşitli renk uyuşmazlıklarını gizlemede güvenle kullanabilseniz dahi bunların üretimi biraz zahmetlidir ve bu yüzden de pahalıdır. Üstelik her şeyi daha da berbat hale getirmemek için renk uyumuna son derece dikkat etmelisiniz. Eğer uyumlu hale getirmek zorunda olduğunuz renk yeşil ise ve sahip olduğunuz halı pembe ise durumu toparlayabilmek için farklı renklere sahip aksesuarları da yardıma çağırmak durumundasınız. Sahip olduğunuz pembe ve yeşil renkleri mavi ve sarı aksesuarlar ile karıştırarak en uygun renk karışımlarını elde edebilir, odanıza gök kuşağı gibi renkli bir hava verebilirsiniz. Bu sayede odanız maddi ya da farklı nedenlerden dolayı yetersiz dekore edilmiş gibi durmaz, aksine sanki her şey sizin kendi stil ve kararınızmış gibi durur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top