facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Evinizin Gelinliği Perdelerde Son Trendler
Evinizin Gelinliği Perdelerde Son Trendler

Evinizin Gelinliği Perdelerde Son Trendler

Yaşam alanlarına şıklık kazandırmak için her geçen gün değişen dekorasyon fikirleri ve ürünleri her yıl yeni bir trendi ortaya çıkartıyor. Dekorasyonun vazgeçilmez parçası olan tül ve perdeler bu yıl oldukça renkli. Evlerdeki canlı dekorasyon fikirlerinden nasibini alan perdeler çiçekli, çizgili ve hatta en göz alıcı renklerde karşımıza çıkıyor.

Koltuk mobilyasında trend olan çiçekli döşemelik kumaşlar aynı şekilde perdelere de uygulanıyor. Kumaşın aynısından fon perde olarak tasarlanan ürünler odada bir bütünlük yaratıyor. Genel olarak çiçekli fon perdelerle uçuş uçuş desensiz tüller kullanılıyor. Kadife kumaşlar her ne kadar ağır ve bakımı meşakatli olsa da fon perdelerde bu yıl oldukça moda. Bu tür perdeler ise damak desenli olarak adlandırılan iri Osmanlı motiflerinin barındığı tüllerle kombinleniyor. Bu kombin genelde büyük salonlarda ve klasik mobilyalar ile birlikte tercih ediliyor. Salon trendleri dışında oturma odalarında tül ve perde seçimi daha spor modellerden oluşuyor. Bazen zebra bir perde ile tamamlanan oturma odası dekorasyonu bazen de düz keten kumaştan tasarlanmış perde içerisinde düz uçuşan bir tül ile birlikte kullanılabiliyor. Yatak odaları aynı salonlar gibi bu yıl oldukça ihtişamlı tül ve perdeler ile bezeniyor. Damask desenli tüller yatak odalarında sıklıkla tercih ediliyor. Fon perdelerin renkleri ise oldukça koyu tonlarda. Stor tercihlerinde ise zebra yerine çift fonksiyonlu işlevsel tüller kullanılıyor. Mutfaklarda yine vazgeçilmez olan zebra perdeler desenli modellerdeki havasını geçen yılda bırakarak bu yıl sade ve hatta simli modeller ile karşımıza çıkıyor. Çocuk odaları da üç boyutlu görsele sahip çizgi film kahramanlarının bulunduğu zebra perdeler ile dekore ediliyor. Evin tamamında bir uyum yaratmak ve karmaşık bir seçim yapmak istemeyenler için önerebileceğimiz 2016 tül modeli uçuşan tüller ve mat keten kumaştan yapılmış perdeler oluyor.

Perdelerin keten kumaştan yapılmış olması hem daha kolay bir temizlik sağlarken, hem de spor veya klasik ayırt etmeden tüm dekorasyon modellerine uyum sağlayabiliyor. Bu sayede mobilyalar değişse bile uygun tonlarda alınan yeni mobilyaların klasik veya spor olması sorun yaratmıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top