facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinize Sıcak Girmesin!
Evinize Sıcak Girmesin!

Evinize Sıcak Girmesin!

Yaz mevsiminin birden artan sıcaklıkları, bunaltmaya başladı. Sıcak yüzünden evden çıkmaktan çekinilen vakitlerde evde biraz olsun serinlemek için türlü serinleme fikirleri denenir oldu. Peki, evinizde basit dokunuşlar ve basit fikirler ile serinliği arttırmaya ne dersiniz? İşte yaz mevsiminin kendisini hissettirdiği şu günlerde serinletici öneriler: evde serinlemek için dekorasyon önerileri.

Camlardan Güneş Girmesin: Jalûziler
Evinize güneşin direkt olarak girdiği saatler, evinizdeki sıcaklık bir hamam sıcaklığı ile eş değer oluyorsa işte size basit bir dekorasyon uygulaması ile güneşi kesme önerisi: jaluzi perdeler. Güneşin direkt gelmeye başladığı saatlerde jaluzilerinizi indirerek, güneşin sıcaklığını biraz da olsa düşürebilirsiniz. Özellikle değişik tasarımlarda dizayn edilen jaluzi perde modelleri ile evinize giren güneşi kesebileceğiniz gibi evinize farklı ve tarz bir dekorasyon havası da yaratmış olursunuz.

İpucu: Jaluzi perdeler arasında son zamanda artan bir ilgi ile tercih edilenler ise bambu ya da ahşap materyallerden oluşturulan jaluzi perdelerdir.

Eskilerden Gelen Bir Çözüm: Tavan Pervaneleri
Eski tip tavan pervaneleri, sıcaklardan bunalmış evinizi için klimanın mekanikliğine en güzel alternatiftir. Tavan pervaneleri hem görsel hem de işlevsel avantajları ile son zamanlarda oldukça revaçtadır. Tavan pervanelerine artan bu ilgi, birçok farklı tasarım ile dizayn edilme olanağını da oluşturmuş, böylece evinizin dekorasyon tarzına uygun tavan pervanesi bulma ihtimaliniz gittikçe artmıştır.

Öneri: Evinizde doğal bir dekorasyon tarzı oluşturmak istiyorsanız, örgü ya da bambu yapraklı tavan pervaneleri tam size göre bir seçim olacaktır! Bambu dokusu, evinizde yaratmak istediğiniz doğal hava ile birebir uyuşacak ve size adeta tropikal bir adada olma hissi yaşatacaktır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top