facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizdeki Eşyaları Shabby Chic Stiline Dönüştürmeye Ne Dersiniz?
Evinizdeki Eşyaları Shabby Chic Stiline Dönüştürmeye Ne Dersiniz?

Evinizdeki Eşyaları Shabby Chic Stiline Dönüştürmeye Ne Dersiniz?

2016 yılı moda dünyasında ve ev dekorasyonu dünyasında pastel tonda renklerin hâkimiyet yılı olarak ilan edildi. Her alanda rüştünü ispatlayan pastel tonda renkler, Pantone Renk Enstitüsü tarafından yapılan ‘Yılın Rengi’ uygulamasında da en güzel tonları olan kuvars pembe ve dingin mavi tonları ile varlığını kanıtladı.

Kendin Yap Shabby Chic Mobilya Yapımı

Kendin Yap Fikirleri Kendin Yap Projesi

Soft, huzur veren, sakin ve dingin bir dekorasyondan yana olanlar, pastel tonda renklerin cazibesinden kendilerini alıkoyamamakta. Peki, pastel tonların hâkimiyeti altında gelişen Shabby Chic stili ev dekorasyonu özellikle bu sene en popüler ev dekorasyonu tarzları arasında yerini almıştır.

1980’li yıllarda başlayan Shabby Chic tarzı ev dekorasyonu, günümüzde pastel tonların hâkimiyetini ilan etmesi ile tekrar gündeme gelen ev dekorasyon tarzlarından birisidir. Hem romantik hem de pastel tonlarda dekorasyonu sevenlerin tercih ettiği bu tarz, huzurlu ve yumuşak tonların hüküm sürdüğü evlere imza atmaktadır.

Peki, Shabby Chic stiline uygun olarak evinizi yeniden dekore etmek ister misiniz? İşte çok büyük paralar harcamadan, elinizdeki mobilyaları Shabby Chic stiline göre yeniden dizayn etme fikirleri!

*Ahşap bir konsol ya da vitrininiz mi var? Sprey bir boya ile pastel tonlarda seçeceğiniz renklerde boyayacağınız ahşap objenin üzerine dantelli bir kâğıt ile baskı yapabilir, boyanın üzerinde dantel baskısı oluşturabilirsiniz. Hatta isterseniz dantelin kendisini de yapıştırabilir, daha etkili bir görüntü elde edebilirsiniz.

MUtfak Masa Boyama Mutfak Sandalyesi Boyama

* Peki, belki annenizden belki de ananenizin evinden aldığınız ahşap, eski ama bir o kadar da vintage görünen yemek masasına ne dersiniz? İşte yemek masasını Shabby Chic stiline göre yeniden dizayn edeceğiniz güzel bir fikir… Pastel renkte seçtiğiniz bir boya ve sprey yardımı ile masanın her bir yanını boyayabilir, hem şirin hem de güzel bir dönüşüm projesine imza atabilirsiniz.

Mutfak Sandalye Mutfak Sandalyesi Boyama

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top