facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizde Sakinlik ve Huzur: Mavi ve Yeşil Ev Dekorasyonu
Evinizde Sakinlik ve Huzur: Mavi ve Yeşil Ev Dekorasyonu

Evinizde Sakinlik ve Huzur: Mavi ve Yeşil Ev Dekorasyonu

Evinize geldiğinizde siz de büyük şehirlerde yaşayan ve modern hayatın koşturmacası içerisinde bunalan her insan gibi ‘biraz huzur ve sakinlik’ mi bulmak istiyorsunuz? Modern hayat ve metropol yaşam sizi de fazlasıyla yormakta di mi? Bu durum büyük şehirde yaşayan neredeyse herkesin ortak problemleri… Peki; bunu aşacak, ev dekorasyonunuza sakinlik ve huzur getirecek  dekorasyon uygulaması renkler yardımı ile yapmaya ne dersiniz? İşte modern hayatın tüm koşturmacasına evin dışında bırakmanızı sağlayacak sihirli renkler: mavi ve yeşil.

Doğadan İlham Alan Dekorasyonlar Doğadan İlham Alan Ev Dekorasyonu

Mavi ve yeşil birlikteliği; günün tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacak ve yeni bir başlangıç yapıp tazelenmenize yardımcı olacak renk ikililerinin başında gelir. İkisi de doğadan gelen renkler olan ve size hem sakinlik hem de dinginlik verecek mavi ve yeşil, aynı zamanda yenilenmenize ve ertesi güne taze bir başlangıç yapmanıza da yardımcı olacaktır.

Evinizde doğadan gelen huzuru ve sakinliği yine doğadan gelen renkler ile yakalamak fikri, son dönemde ünlü iç mimarlardan ünlü dekorasyon firmalarına kadar her alanın kabul ettiği bir gerçektir. Denizin ferahlığı ve sakinliğini mavi renk ile ormanın taze hissini ve vücudunuzda hissettiğiniz oksijen hissini ise yeşil renk ile iç mekân dekorasyonunuza kolaylıkla adapte edebilirsiniz.

Mavi ve yeşil renklerini kullanarak oluşturacağınız bir dekorasyonda, yardımcı renklere ihtiyaç Duyduğunuzda tercih edeceğiniz renkler yine doğal ve pastel tonda renkler olmalıdır. Mavi ve yeşil renkleri arasında geçişi oldukça yumuşak bir şekilde yapmanıza imkân sağlayacak beyaz, krem, taş rengi ve toprak tonları yardımcı renk seçiminde ideal renk tonları olacaktır.

Evinizde mavi ve yeşil renklerini kullanarak oluşturacağınız sakin ve huzur temalı ev dekorasyonunda size yardımcı olacak bir renk daha var: ahşap rengi. Mavi- yeşil ev dekorasyonu ister ahşap dokulu dekorasyon objeleri ile isterseniz de ahşap rengi ile tamamlayabilirsiniz. Bu durumda yaratmak istediğiniz doğal alan tam anlamıyla ev dekorasyonunuza yansımış olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top