facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizde Otantik Esintiler…
Evinizde Otantik Esintiler…

Evinizde Otantik Esintiler…

Otantiğin kelime anlamına bakacak olursak; Oluşumdan beri var olan özelliklerini kaybetmemiş saf, katışıksız olarak tanımlayabiliriz. Binlerce yıllık kültürlerden ve doğanın mirasından esinlenerek oluşturulan objeler ile otantik bakış açısını dekorasyonumuza yansıtmaktadır. Otantik tasarım da bazen renkler, bazen geçmişin izlerini ev dekorasyonumuza taşıyarak farklı bir dekorasyon trendi oluşturmaktır.

Farklı form ve renkleri, mekanımıza hareket katan tasarımları şık bir dekorasyon oluşturmak için otantik etkilerden yararlanabiliriz. Dekorasyonda geçmişe yönelmek, geçmişin çizgilerini evimize, odamıza taşımak Otantik dekorasyonun mistik havasını yaşam alanlarımıza yansıtabiliriz. Özellikle son yıllarda parlayan Retro ve vintage dekorasyon trendleri nostaljik yaklaşımları ile duygusal bağlamlar oluşturarak geçmişin özlemini evimize taşıyor. Yurdumuzun veya dünya kültürlerinin çizgilerini dekorasyonumuzla buluşturmak, evimize çok farklı bir hava kazandırıyor. Otantik etkilerle tasarlanan objeler, yüzlerce yıllık kültürleri, doğanın bize bıraktığı mirasları, nesilden nesile aktarılmış çok eski konseptleri , duyularımızı harekete geçiren dekoratif otantik objeler ile ev dekorasyonumuzda yeniden hayat buluyor.  Bu otantik objeler, bazen dekoratif eskitme çerçeve, uzanma koltuğu, hasır sepetler, biblolar, otantik aynalar bazen de Geçmiş kültürlerin izlerini taşıyan desenli kırlentler olarak karşımıza çıkıyor.

Otantik formlar dekorasyonumuza farklı bir hava katacağı kesin. Gelecekte de bu geçmişin etkilerinin dekorasyon trendlerinde daha fazla kullanılacağını umuyoruz. Bu tarz dekorasyon fikirleri evlerimize farklı bir boyut kazandıracaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top