facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinizde “Dinlenin”: Dinlenme Köşeleri
Evinizde “Dinlenin”: Dinlenme Köşeleri

Evinizde “Dinlenin”: Dinlenme Köşeleri

İşten eve geldiniz, oldukça yorgunsunuz ve bir köşeye çekilip dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Bu duygu son zamanlarda büyük şehirlerde yaşayan ve koşturmanın içerisinde bunalıp da eve geldiğinde gerçekten dinlenmek isteyen birçok şehirli insanın ortak cümlesidir. Peki, evinizde ihtiyacınız olan dinlenme eylemini gerçekleştirmek için, her şeyden uzaklaşıp enerji toplamak için ihtiyacınız olan nedir? Cevap oldukça basit, son zamanda oldukça popüler olan dinlenme köşeleri…

Berjer Koltuk Modelleri Dinlenme Köşesi

Dinlenme köşesi, herkese göre farklı tanımlanabilir. Kimileri için dinlenme köşesi demek geniş bir kanepeye uzanmak demektir. Kimine göre ise kitabını okuyup, kahvesini yudumlayacağı bir köşedir. Fakat ev dekorasyonunda trendlere yön veren birçok dekorasyon firması, dinlenme köşeleri oluştururken belirli bir tema etrafında dekore ederler. Bu temalardan birisi de son dönemde artan bir ilgi ile evlerimizde yer verdiğimiz Asya tarzıdır.

İşte ev dekorasyonunda oldukça popüler olan Asya tarzı dinlenme köşeleri

İlk Kural: Dinlendirici Renkler
Asya tarzı bir dinlenme köşesini evinizde oluşturmak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken renk seçimi olacaktır. Seçeceğiniz renk açık tonda ve dinlendirici bir renk tonu olmalıdır. Asya tarzı bir dinlenme köşesinde size önerebileceğimiz renk ise beyazdır. Beyaz hem dinlendirici hem de ışığı yansıtması sayesinde mekânı ferahlatan sihirli bir renktir.

Evde Hamak Güzel Dinlenme Köşeleri

Beyaz renkte dekore edilen bir köşeyi, renkli yastıklar ile renklendirerek enerjisini arttırabilirsiniz. Yastık kullanımı Asya tarzında dekore edilen bir dinlenme köşesi için yastık kullanımı oldukça önemlidir.

Seramik Desenli Çay Takımları
Asya tarzı dinlenme köşesinde kültürün bir getirisi olarak samimiyetin ve dostluğun göstergesi olan çay takımlarına da yer vermelisiniz. Dekor amaçlı kullanacağınız çay takımlarını, dostlarınızı ağırladığınız bir buluşmada doldurabilir ve en keyifli sohbetleri bu köşenizde yapabilirsiniz.

Minder Kullanımı
Asya tarzı bir dinlenme köşesi oluşturmak için en gerekli dekorasyon objelerinden birisi minder kullanımıdır. Koltuk yerine minder kullanarak hem geleneksel hem de samimi bir dinlenme köşesi oluşturmanız mümkündür.

Rahat Dinlenme Köşeleri Sıcacık Dinlenme Köşesi Oluşturmak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top