facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evinizde Desenli Yastıklara Yer Açın!
Evinizde Desenli Yastıklara Yer Açın!

Evinizde Desenli Yastıklara Yer Açın!

Desen kullanımı, ev dekorasyonu tutkunlarının son dönemde artan bir ilgi ile kullandıkları dekorasyon trendlerinden birisidir. Desenler, isterseniz ana dekorasyon temanız olarak büyük bir alanda kullanılabilir. Desenlerin ağırlıklı olarak kullanılmasından rahatsız olanlar ise, desenleri küçük detaylarda kullanmayı tercih edebilirleri. Desen kullanımını küçük detaylarda sevenler için, en güzel uygulama alanlarından birisi de yastık ve kırlentlerdir.

Yastık Örnekleri

Dekorasyona sıcaklık ve samimiyet katan bir tarz oluşturan yastık ve kırlent kullanımı, isterseniz spor ve rahat bir dekorasyonda isterseniz de klasik ve ağır bir dekorasyonda kullanıma oldukça uygun bir dekorasyon detayıdır. Dekorasyonu zenginleştirmek amacıyla kullanılan yastık ve kırlentler, çeşit-desen-renk konusunda sınır tanımayan bir zenginliğe de sahiptir. Bu sebeple desenli yastıkları kullanırken, mekânın dekorasyon tarzına uyum sağlamasına dikkat edilmelidir.

Peki, hangi desenli yastık hangi tarz dekorasyonda kullanmak için uygundur?

Çizgili Yastıklar
Desen kullanımının en popüler görüntülerden biri olan çizgi deseni; ev dekorasyonunda olduğu gibi yastıklarda da en çok kullanılan desenlerden birisidir. İsterseniz siyah-beyaz çizgili yastıklar tercih ederek hem modern hem de sade ve şık bir dekorasyon tarzı yaratabilir, isterseniz de renkli çizgili yastıklar seçerek dekorasyonunuza eğlenceli bir dokunuş yapabilirsiniz.

Çiçekli Yastıklar
Ev dekorasyonunda vintage ve romantik tarzda dekore edilmiş evlerin olmazsa olmaz dekorasyon objesi çiçeklerdir. Çiçekli perdeler, kilimler, koltuklar derken çiçekli yastıklar da bu tarz bir dekorasyonda oldukça sık kullanılan parçalardan birisidir. Özellikle de pastel tonlarda dekore edilmiş sade bir dekorasyonda kullanılan çiçekli yastıklar sayesinde dekorasyon tarzına hareket kazandırmak mümkündür.

Geometri Artık Evlerde
Desen modasının ev dekorasyonunda sıklıkla uygulandığı bir dönemde, ev dekorasyonunda en çok kullanılan desenlerden birisi de geometrik desenlerdir. Geometri moda ve aksesuarlardan sonra ev dekorasyonuna da damgasını vurarak, evin her köşesinde geometrik detaylı dekorasyon objelerinin yer almasına neden olmuştur. Bu akım doğrultusunda geometrik desenli yastıklar da son dönemde oldukça popüler olan kullanımlarından birisi olmuştur.

Geometrik Desenli Yastık Modelleri Geometrik Desenli Yastıklar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top