facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Evinizde Bulundurmanız Gereken Çiçekler
Evinizde Bulundurmanız Gereken Çiçekler

Evinizde Bulundurmanız Gereken Çiçekler

Canlı çiçeklerle evinizin havasını olumlu yönde değiştirmek ve onları gördüğünüzde sevginin, huzurun, dinginliğin, bereketin size yansımasını istiyorsanız Feng Shui uzmanlarına göre evinizde bulundurmanız gereken çiçekler:

Lilyum:

Narin görünümlü olan bu çiçek, Feng Shui öğretisine göre bereketin ve güvenin simgesidir. Aynı zamanda içsel sükuneti sağlayıp huzur verir. Bu çiçeği, odalarınızda sıklıkla kullandığınız bölümlere koyabileceğiniz gibi bereketi simgelediğinden dolayı evde en çok oturduğunuz odaya da koyabilirsiniz.

Karanfil:

Renklerine göre farklı olumlu enerjiler verir. Pembe ve kırmızı tonları sevgiyi ve romantizmi yansıttığından yatak odanızda kullanabilirsiniz. Beyaz karanfil ise lilyum çiçeği gibi sükuneti yansıtır. Yatak odanızda da kullanabileceğiniz gibi istediğiniz odalara da koyabilirsiniz.

Mimoza:

Mimoza Çiçeği

Sarı renkli mimoza çiçeği, ortamın sahip olduğu chi enerjisini yükseltir. Bu yüzden bu çiçeği evinizin merkezine koymalısınız. Aynı zamanda başarıyı getiren bir enerjisi vardır. Verim ve başarı için iş yerinizde de bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Gül: 

Romantizm ve sevgi çiçeği denilince ilk akla gelen ve yatak odanızda bulundurmanız gereken çiçektir gül.

Şakayık ve Amarilis:

Her insanda hem eril hem de dişil enerji mevcuttur. Bu iki çiçek ise eril enerjiyi artıran özelliğe sahiptir. Sadakat ve şefkati de simgelediğinden yatak odalarınızda bulundurabilirsiniz. Aynı zamanda bu iki çiçek şansı da getirir. Şans için salonunuza veya çalışma odanıza da koyabilirsiniz.

Yeşil bitkiler:

Doğanın rengi olan yeşilin sakinleştirici gücü bilinen bir özelliğidir. Sakinleştirici özelliğinin yanında içsel barışı ve dengeyi de sağlar. Aynı zamanda oksijen kaynağı olduğu için bulunduğu yerin havasını temizler. İstediğiniz odaya gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.

Kaktüs veya Aloe Vera:

Kaktüs ve Aloe Vera, Feng Shui’ye göre koruma kalkanı görevi görür. Evinizi kötü, olumsuz enerjilerden korur. Özellikle evin giriş bölümünde ve pencere kenarlarında bulundurmanız gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top