facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evinizde Bitkiler Nasıl Seçilmeli?
Evinizde Bitkiler Nasıl Seçilmeli?

Evinizde Bitkiler Nasıl Seçilmeli?

Salon bitkileri dekorasyonu anlamında ev düzenleme ihtiyacı hisseden bireyler için önemli bir yere sahiptir. Örneğin Dolap içinde bazı boşluklar gördünüz ve güneşi cepheden gören bir bölgede değilse ev bitkisi olarak yapma çiçekleri kullanmanızı önerebiliriz. Maliyeti daha düşük ve toz almaktan başka bakım derdiniz olmayacaktır. Salon dekorasyonunu biraz daha açmak isterseniz önerebileceğimiz çiçekler ise begonya,  papatya türü çiçekleri odanızın pencere kenarlarına mutlaka serpiştirin. Fakat bu yazımızda yeşil temaya hayran olanlar için bitkilerden hareket etmek istiyoruz.

Salon Bitkileri

Vitrin Düzenlemek İçin Saksı Bitkisi
Yeşil renkli bitkilerinizi arka planda yer almasını sağlamayacak duvar rengine sahip odanızı düşünün. Örneğin beyaz, sarı, krem rengi! Peki ne yapabiliriz? Saksıların duvarda asılı durmasını sağlayacak metal aparatları yerleştirin ve size en dikkat çekici gelen bitkileri dizmeye başlayın. Yüksek tavanlı evleriniz için boyu birkaç metreye kadar uzanacak bitkiler olduğu gibi ince gövdeli fakat gür dallı son derece dikkat çekici bitkilerde sizleri bekliyor. Gündüz saatlerinde son derece çekici olurken, bitki odanızda kesinlikle uyumamanızı vurgulamak istiyoruz.

Oturma Odası Bitki Düzenleme

Bitkiler İçin Saksı Önerileri
Ev dekorasyonlarında odanızı açacak bitkileriniz için mutlaka aydınlık bölgeleri tercih ediniz. Bazı bitkiler tam tersi istekleri olabilir ve satın almadan önce mutlaka araştırmalar yapın. Nemi seven bitkileriniz için aydınlık yada nemi bulunan banyolarınız güzel olabilir. Yatak odalarınıza yerleştirmekte kararlıysanız yapmak çiçekleri öneriyoruz ve uyku kalitenizin bozulmasına izin vermeyiniz. Cam fanus, dekoratif bir şişe içerisinde taşından, toprağına kadar tüm ayrıntıları düşünülmüş yemyeşil minik bitkilerin bulunduğu bir ürünü satın almak ister misiniz? İçerisinde birkaç renkli çiçeğin olması yeşili belki tamamlayan en önemli ögelerden bir tanesi olabilir. Bazen sarmaşık fidesi alıp geniş bir saksıya yerleştirerek onun uzun ömürlü bakımını yapmak bir bebek yetiştirmek gibi sizlere zevk verebilir. Merdiven türünde basamaklara sahip ranzalar, tavandan ters şekilde sarkan ve yapmak çiçek olarak değerlendirebileceğiniz ürünler, kuru ağaç gövdelerinin odanızın köşelerinde yer alması ve karşısına geçip en sevdiğiniz kitabı okumanız sizleri mutlu edebilir. Bitkiler için klasik saksı önerileri asla aklınızdaki tek alternatif olmasın. Ampul içerisine küçük bitki yerleştirecek kadar ilerleyen bir teknolojiye sahibiz ve siz en güzeline layıksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top