facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Eviniz Kır Evine Dönüşsün
Eviniz Kır Evine Dönüşsün

Eviniz Kır Evine Dönüşsün

Ev dekorasyonunda son dönemde artan bir ilgi ile doğal dekorasyon ve doğal tema kavramları kullanılmaktadır. Doğadan ilham alan, hem sıcak hem de samimi mekânlar yaratmaya ilham veren doğal dekorasyon stili, modern dekorasyonun tam karşısında duran bir stildir. Modern dekorasyonun aksine doğaya ve doğal olana dönüşün temele alındığı doğal dekorasyonda son dönemin en popüler stili de gizlidir: country tarz.

Country tarz, evinizde adeta bir kır evi sıcaklığını yaşatır. Üstelik evinizde country havası estirmek için büyük değişiklikler yapmanıza gerek yoktur. Küçük dokunuşlar ile evinizde country rüzgârları estirebilmeniz mümkündür.

Country Ev Dekorasyon Modelleri

Evinizde; modern dekorasyon trendine meydan okuyan country esintilere yer vermek için neler yapmalısınız? Country tarz ev dekorasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

TEMEL ADIM: ÇİÇEK DESENİ
Evinizde country tarz dekorasyon havası estirmek için ilk adım; çiçek deseni olmalıdır. Çiçek desenini evin her alanında kullanabilmeniz mümkündür. İster perdelerinizde, halılarınızda, koltuklarınızda kullanarak hem sevimli hem de şık mekânlar yaratabilirsiniz; İsterseniz de çiçek desenine ayrıntılarda yer vererek daha sade mekânlar da oluşturabilirsiniz. Çiçek desenine detaylarda yer vermek isteyenler için önerimiz ise çiçek desenli kırlentler olacaktır.

Country DekorasyonCountry Dekorasyon Fikirleri Country Yatak Odası

RENKLERİMİZ: UÇUK PEMBELER- BEYAZLAR-KREMLER
Modernlikten uzak ve geleneksel çizgide bir mekân yaratmak istiyorsanız seçeceğiniz renkler de doğanın size sunduğu renkler olmalıdır. Bu kapsamda country tarzında bir ev dekorasyonunun olmazsa olmaz renk kodları elbette ki pastel tonlar olacaktır. Uçuk pembeler, romantik beyazlar, kremler, kum rengi, uçuk yeşiller country tarzın en çok kullandığı renklerdir. Bu renkleri ister duvar rengi olarak, isterseniz mobilyalarınızda, isterseniz de detaylarda kullanabilirsiniz.

MODERN MOBİLYALARA HAYIR!
Country tarzda bir ev dekorasyonunu tamamlamak için, aynı tarzda mobilya ve aksesuar seçimleri yapmalısınız. Seçeceğiniz mobilyalar da keskin hatlı, modern tarzda döşenmiş mobilyaların aksine eskitilmiş mobilyalar, ahşap objeler, oymalı koltuklar olmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top