facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evini yenilemek isteyenler için 5 iç dekorasyon tavsiyesi
Evini yenilemek isteyenler için 5 iç dekorasyon tavsiyesi

Evini yenilemek isteyenler için 5 iç dekorasyon tavsiyesi

Evinizin iç dekorasyonu üzerinizde her zaman bir burukluk mu bırakıyor? Yapmanız gereken sadece birkaç ufak değişiklik ile evinize kendi kişisel dokunuşlarınızı eklemektir.
Aşağıda sizler için verilen tavsiyeleri iç dekorasyon çalışmalarınızda uygulayarak çok daha etkili sonuçlar elde edebilir ve de olası yanlışlıklardan kolaylıkla kaçınabilirsiniz.

Dekorasyon

Bodrum Dekorasyonu

Eğer büyüklüğü ne olursa olsun, eviniz bir bodruma sahipse kolaylıkla dekore edebilmeniz ve herhangi bir amaç için kullanabilmeniz mümkün. Genellikle oldukça karanlık ve kasvetli olan bu alanı verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız kesinlikle duvarları beyaz ya da krem gibi açık bir renge boyamalısınız. Eğer imkan varsa ufak bir masraf ve işçilik ile pencere eklemeli, hiç değilse aydınlatmasını çok iyi yapmalısınız.

Küçük odalar

Küçük bir odanızı olduğundan daha büyük göstermenin en iyi yolu duvar aynaları kullanmaktır. Aynalar, sahip olduğu yansıma özelliği ile odanızı sihirli bir şekilde büyütür. Üstelik çok ucuza tamamlanabilen ayna dekoru, iç dekorasyon çalışmalarının en önemli parçalarındandır. Fakat ev dekorasyonunuz konusunda aşırı tema farklılığına kaçarsanız odalarınız arasında tutarsız ve de uyumsuz bir görünüm sergilemiş olursunuz. İlk önce odalarınızın, ardından ise tüm evinizin ihtiyaçlarını tek tek belirleyin ve dekorasyon ürünlerini öyle satın alın.

Duvar Kaplama

Farklı dokular deneyin

Günümüzde gerek ucuzluğundan, gerekse de kolay kullanımından ve dayanıklılığından dolayı geleneksel boyalar yerine, kullan at duvar kağıtları tercih edilmektedir. Sınırsız desen ve çeşitliliğe sahip olan bu duvar kağıtları, odanızın tüm duvarlarına aynı değil, farklı yapıştırılsa da olur. Örneğin pencere ya da kapılarınıza, duvarınızla uyumlu olacak, ahşap desenli duvar kağıtları yapıştırabilirsiniz. Ya da duvarınızın bir bölümünü taş desenli duvar kağıtları ile kaplarken, bir bölümünü de Kız kulesi, Eyfel kulesi ya da İstanbul silueti gibi kağıtlarla kaplayabilirsiniz.

Sade Salon Dekorasyonu

Kullanışlı tasarımlar oluşturun

Eğer eviniz sadece size aitse ve tek yaşıyorsanız kendi rahatınıza ve psikolojinize göre evinizi dekore edebilirsiniz, fakat arkadaş ya da akrabalarınız sık sık size geliyorsa veya geniş bir aileye sahipseniz her dekorasyon ürününü belli bir işleve ve de trafiğe göre satın almalısınız. Örneğin odalarınız küçükse ya da az odanız varsa, fakat buna rağmen ziyaretçiniz hiç eksik olmuyorsa, onları misafir edebileceğiniz, gerektiğinde yatağa dönüşebilen koltuklar tercih etmelisiniz. Ya da evde çalışan bir kişiyseniz koltuklarınız çalışmaya uygun derinlik ve yükseklikte olmalı. Yan kolluk kısımlarına da kahve fincanınızı ya da çay bardaklarınızı koyabilmelisiniz.

Ferah odalar

Eğer yeni bir iç dekorasyon projesine başlamak üzereyseniz, ürün seçimini aşırı yaparak odalarınızda yığılma yapmamalısınız, karma karışık vazolar, biblolar ya da vitrin içerikleri evinize sıkıcı bir hava katabilir. Bu yüzden hantal ve yer kaplayıcı mobilyalar seçmemeli, odalarınızda olabildiğince sadelikten yana olmalısınız ki ihtiyacınız olan ferahlığı yakalayabilesiniz.

Bu konu ile alakalı daha önce paylaştığımız ve size güzel ipuçları verecek  “Ev Dekorasyonunuz İçin 8 Kolay Tavsiye” konulu makalemize http://www.dekoryasam.com/ev-dekorasyonunuz-icin-8-kolay-tavsiye  linkinden ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top