facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evinde Enerji İsteyenlere: Parlak Mavi İç Mekan Dekorasyonu
Evinde Enerji İsteyenlere: Parlak Mavi İç Mekan Dekorasyonu

Evinde Enerji İsteyenlere: Parlak Mavi İç Mekan Dekorasyonu

Ev içi dekorasyon rengini belirlerken klasikleşmiş renklerden sıkıldıysanız ve canlı bir rengin evinize vereceği pozitif etkiye ihtiyacınız var ise; sezonun en trend iç cephe renklerinden biri olan parlak mavi rengi ile sizi tanıştırmak isterim. Parlak bir mavi, iç dekorasyonda kullanıldığında ortaya hem iddialı hem de oldukça canlı bir dekorasyon çıkacaktır. Modern dekorasyon sevenler tarafından oldukça sık kullanılan parlak maviler, özellikle de duvar rengi olarak tercih edilmektedir.

Bu yazımızda, sezonun en trend renklerinden biri olan parlak mavi rengini iç mekan dekorasyonunda nasıl kullanacağınıza dair ipuçlarını size sunacağız.

Beyaz Mobilya Mavi DuvarEv BoyasıMavi Duvar Dekorasyon

Duvarlarınıza Canlılık Katın: Parlak Mavi Duvarlar
Parlak mavi bir duvar rengi seçtiğinizde hem farklı hem de oldukça çarpıcı bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Duvar rengi olarak seçeceğiniz parlak mavi, dekorasyonda kullanacağınız beyaz, siyah, gri gibi renklerin de daha belirgin bir şekilde ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

İpucu: Duvarların hepsini parlak mavi renginde boyamak size cazip gelmiyorsa; tek bir duvarı parlak mavi renk ile hareketlendirip diğer duvarları pastel ve daha sakin bir ton ile tamamlayabilirsiniz. Parlak maviye boyadığınız duvar cephesi, resimlerinizi ve panolarınızı sergilemede size oldukça güzel bir alan da yaratacaktır.

parlak-mavi-duvar-boyasi parlak-mavi-oturma-odasi

Parlak Maviyi Ahşapla Dengeleyin
Moda dünyasının temel kurallarından birisi olan denge kuralı, ev dekorasyonunda da geçerli olan bir kuraldır. Evinde denge kuralını uygulamak isteyenler için; parlak mavi bir iç dekorasyon rengine karar verirseniz, bu rengi en iyi şekilde ahşap objeler ile dengeleyebilirsiniz. Ahşabın doğal yapısı ve sakin tonu, parlak mavinin canlılığını dengeleyecektir.

Renkli Sevenlere: Parlak Mavi- Fuşya Birlikteliği
Evinizde renkli ve eğlenceli iç mekân dekorasyonu yaratmak istiyorsanız; parlak mavi tonunun güçlü yapısını başka bir güçlü bir renk olan fuşya rengi ile tamamlayabilirsiniz. Bu iki rengin bir arada kullanımı hem dinamik hem de oldukça genç bir iç mekân algısı oluşturacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top