facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Evin İçi Kadar Dışı Da Önemli!
Evin İçi Kadar Dışı Da Önemli!

Evin İçi Kadar Dışı Da Önemli!

Ev dekorasyonu denildiğinde herkesin aklına gelen genel olarak iç mekan dekorasyonudur. Evinizin iç mekan rengine karar vermek, duvar boya rengine karar vermek, mobilyalarınızı seçmek ve iç mekanda yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzına uygun dekorasyon uygulamaları yapmak; dekorasyon denildiğinde akla gelen ilk soru ve adımlardır. Peki, iç mekan dekorasyonu bu kadar önemliyken, oturduğumuzun evin ilk görünüşü olan dış cephesi ne kadar önemlidir? İşte evinin içine verdiği önemi dışına da veren dekorasyon sevdalılarına yeni sezonun en popüler dış cephe renkleri

Toprak Renklerine Dönüş
Doğaya dönüş, huzurlu-sakin ve dingin mekanlar oluşturma isteği son dönemde ev dekorasyonunda da oldukça popüler olarak tercih edilen dekorasyon tarzlarından birisidir. Bu sebeple iç mekanda doğadan gelen renklere, sakin bir dekorasyon tarzına yer verilir. Bu trend, evin içine olduğu kadar dışına da etki etmektedir. Bu sebeple, toprak tonlarında renkler dış cephe rengi olarak yeni sezonda oldukça sık tercih edilen renk gruplarının başında gelir.

Yaz Temasına Uygun: Beyaz-Mavi
Son dönemlerde Bodrum-Çeşme-Alaçatı konseptinde dekore edilen ev dekorasyonu oldukça popülerdir. Bu sebeple evin iç dekorasyonunda olduğu kadar dış cephesinde de beyaz ve mavinin her bir tonunun ahenkle dans ettiği dekorasyon uygulamalarına oldukça sık olarak yer verilmektedir. Beyaz ve mavinin birleşimi, size yaz mevsiminin, deniz ve kumsalın enerjisini de getirecektir.

Yeni Sezonun En İddialısı: Gri
Nötr renk grubu içinde yer alan gri, ilk anda kulağa dış cephe rengi olarak oldukça sönük duracakmış gibi gelmektedir. Fakat gri renk, gerek iç mekanda gerekse de dış mekanda bu sezon en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Sade, zarif, her renk tonu ile uyumlu ve risksiz bir renk olan gri, birlikte kullanıldığı renkler ile oldukça şık ve tarz bir dış cephe dekorasyonuna imza atabilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top