facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evi Daha Büyük Göstermenin Yolları
Evi Daha Büyük Göstermenin Yolları

Evi Daha Büyük Göstermenin Yolları

Ev dekorasyon fikirleri arasında kapalı alanlardaki boyutun bir miktar daha fazla görünmesine olanak tanıyan bazı akımlar içerisinde bulunmak da vardır. Alan sorunu, eşyaların yeteri kadar kullanılamaması yada duvarlardan kaynaklanan bazı problemleri gidermek için yapı dekorasyon alanında fikirlerimizi sunmak istiyoruz.

Duvar ve Panelleri Ortadan Kaldırın!

Mutfak ve oturma odası arasında yada diğer bölümlerin ortasında gereksiz yere alan kaplayan duvar ve panelleri kaldırmanız ile ek alan açabilirsiniz. Amerikan mutfak modellerine yakın bir havanın oluşturulmasını isteyenler için mutlaka öneriyoruz. Mutfak tasarımlarınız için sevdiğiniz birkaç duvar kağıtlarının monte edilmesini sağlayabilirsiniz

Ev Tasarımında Açık Tonlar Kullanın

Duvar ve eşyalarınızda krem, beyaz yada bu renklere yakın olan açık ve soğuk tonların kullanılması ile güneş ışığından daha fazla yararlanmış olacaksınız. Beyaz saksı yada tablolarınızdaki beyaz alanlar, tavanların duvarların beyaz renklere boyanması, beyaz oturma grupları, salonun ortasında pembe çiçekler gibi öneriler getirebiliriz.

Küçük Mobilya Tasarımlarını Seçin

Kapalı alanın genişlemesi ile açılan bölümlerin geniş mobilya tasarımları ile kapatmanın alemi yok! Alışveriş sitesi ve dekorasyon oyunlarında yeterince vakit geçirmiş olabilirsiniz fakat ev gereçlerinin (ev eşyaları) daha küçük seçilmesi ile boşlukların artması gereksiz eşyalara takılmanızı önleyeceği gibi eşyaların yerini değiştirmede de kolaylık sağlayacaktır.

Ayna Tasarımlarını Mutlaka Düşünün

Tavan, duvar kenarı gibi alanlardaki kullanılacak dev aynaları ile iki oda büyüklüğüne sahip görünümler elde edebilirsiniz. Banyo, yatak odası yada oturma odasının penceresiz olan bölümlerini tamamen kaplamayı düşünürseniz odanızın hacminde büyük etkiler oluşturabilirsiniz. 3-4 kapı boyutunda cam pencereler oluşturarak da evinize daha fazla güneş ışığı gelmesini sağlayın. Yatak ve oturma odalarında özellikle öneriyoruz. Bugün ev dekorasyon fikirleri arasında sizlerle kapalı alanların nasıl daha etkili olabileceğini anlattık ve umarız çalışmamızdan memnun kalırsınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top