facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evdeki Fazla Eşyaları Yerleştirmek için Şahane Fikirler
Evdeki Fazla Eşyaları Yerleştirmek için Şahane Fikirler

Evdeki Fazla Eşyaları Yerleştirmek için Şahane Fikirler

Sürekli olarak kullanmadığınız ancak, elden çıkarmaya da kıyamadığınız fazlalık eşyalarınızı depolamak için harika fikirlerimiz var. Bu fikirler sayesinde kullanmadığınız eşyalara yer bulamama derdinden kurtulabileceksiniz. Evinizi sadeleştirmek için de oldukça etkili olan bu yöntemlerle şık bir dekorasyon planı oluşturabileceksiniz. Günlük olarak kullanmadığınız eşyaları yerleştirmek için bu yöntemleri uygulamanızı öneriyoruz.

Merdiven altlarını değerlendirin

Dubleks evlerin kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Dubleks evlerde bulunan merdiven altlarını değerlendirerek, daha toplu ve düzenli bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu görselde olduğu gibi merdiven altı dolapları oluşturabilir ve kullanmadığınız eşyaları buralara yerleştirebilirsiniz.

merdiven-altlarina-dolap-yaptirmak

Merdiven altında raylı portmanto

Bu görseldeki örnek harika bir fikir diyebiliriz. Merdiven altına yaptırabileceğiniz raylı portmanto ile mevsimlik giysilerinizi yerleştirebilirsiniz. Günlük kullanım için de oldukça etkili ve şık bir yöntemdir. Ayakkabı ve giysi dolabı olarak yaptırabileceğiniz bu portmanto, sizin için çok rahat ve kullanışlı olacaktır.

merdiven-alti-ayakkabi-ve-giysi-dolabi

Merdiven basamaklarını da değerlendirin.

Merdiven basamaklarının için genellikle boş bir yapıya sahiptir. İşinin ehli bir marangoza bu merdiven basamaklarını çekmece haline dönüştürtebilirsiniz. Bu çekmeceler ile kullanmadığınız eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

merdiven-basamak-cekmeceleri

Yüksek mutfak dolapları

Mutfak dolaplarının üst kısımları genellikle boşluk olarak tasarlanır. Bunun nedeni de boyumuzun üst kısımlara yetmiyor olmasıdır. Ancak, mutfak dolaplarının üst boşluklarını da dolap haline getirirseniz, sürekli olarak kullanmadığınız eşyalarınızı buralara yerleştirebilirsiniz.

yuksek-mutfak-dolaplari

Ranzalı çocuk odası

Çocuk odasındaki yatak bölümü çok fazla yer kaplamaktadır. Tek başına yatağın bu kadar yer kaplaması oldukça can sıkıcıdır. Bu örnekte olduğu gibi altı dolap olan bir ranza tasarımı yaptırarak, hem depolama imkanı sağlarsınız hem de yerden tasarruf edersiniz.

alti-dolap-olan-ranzalar

Yatak başının olduğu duvar boş kalmasın

Yatak başlığının olduğu duvar genellikle boş kalmaktadır. Bu görselde örneğe uygun bir tasarım yaptırarak, bu bölümü çok iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

yatak-basligi-duvar-dolabi-fikirleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top