facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Evde Bar Taburesi Yapıyoruz!
Evde Bar Taburesi Yapıyoruz!

Evde Bar Taburesi Yapıyoruz!

Başlığı görünce “yok artık!” demiş olabilirsiniz, çok normal. Çünkü sizi günden güne şaşırtıp, olmayanı oldurmaya devam ediyoruz:)

Öncelikle siz konudan çıkmadan söyleyelim, bar taburesi falan diyoruz ama maliyetinin 50 TL’yi geçmeyeceğini de garanti ediyoruz.

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan, bu harika tasarımı nasıl gerçekleştireceğinizi bir bir anlatalım. Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeler:

  • Ahşap bar taburesi (Her yerde kolayca bulabilirsiniz.)
  • Taburelerinizi boyamak istediğiniz renkte ahşap boyası
  • Gold (Altın rengi) simli akrilik boya
  • Büyük boy boya fırçası
  • Beyaz kâğıt bant

İşte, ihtiyacınız olan ve maliyeti oldukça düşük malzemelerimiz bunlarla sınırlı. Tüm malzemeleri tedarik ettiyseniz, yapım aşamalarına geçebiliriz.

  1. İlk olarak ahşap taburelerimizin yüzeylerinin temiz olmasına dikkat ediyoruz. Zîra tozlu veya kirli yüzeyleri boyadığınızda, boyada renk karışımı ve prüzler oluşur.
  2. Daha sonra taburelerinizi, dilediğiniz renk ahşap boyası ile boyayın ve kurumaya bırakın. Tam anlamıyla kurumasına özen gösterin.
  3. Kuruduktan sonra, kâğıt bant veya alüminyum folyo ile oturak kısmını ve ayaklarından 20-25 cm boşluk bırakacak şekilde bantlayın.
  4. Yavaş yavaş taburemizin tasarımı ortaya çıkmaya başladı. Bant dışında bıraktığınız tüm kısımları, simli akrilik boyanızla boyayın ve bu boyama işleminden sonra da taburelerinizi kurumaya bırakın.
  5. Eğer simli akrilik boyayı direkt olarak yüzeye uygulamak isterseniz, bir karton kutu yardımıyla da ayırarak boyayabilirsiniz.

İşte bu kadar! Bar taburenizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

TAVSİYEMİZ: Beyaz mutfaklarda, ada tipi tezgâhlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Keyifli günler:)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top