facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ev Dekorunda Mucizevi Dokunuşlar
Ev Dekorunda Mucizevi Dokunuşlar

Ev Dekorunda Mucizevi Dokunuşlar

Ev dekorasyonu, günümüzde oldukça popüler bir ilgi alanıdır.  Üstelik artık ev dekorasyonu  denildiğinde akla, evin badana boya gibi kaba işlerinden mobilyalarına dek yenilenmesi gelmiyor. Son  zamanlarda tasarımcılar,  ufak dokunuşlarla ev dekorunda mucizevi etkiler yaratabileceğimizi  sıklıkla vurguluyorlar.

Ev dekorasyonunuzda baştan aşağı yenilik yapmadan nasıl mucizevi etkiler yaratabilirsiniz?

Renkli Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda renklerle oynayın
Ev dekorunu baştan aşağı yenilenmişçesine değiştiren en önemli faktörlerden birisi, dekorda renklerle oynamak. Bunun için alacağınız ufak tefewk dekor eşyaları ile mekanınıza çarpıcı renkler katabileceğiniz gibi, mekanda boğucu etkiler yaratan renkleri ortamdan çıkartarak da işe başlayabilirsiniz.  Mekanınıza karşıdan bakın; açık koyu tonlarda bir denge hissediyor musunuz? Mekan sizi boğuyorsa , ortam kasvetli geliyorsa mekana açık renkli bir puf, cam vazoda beyaz papatyalar, açık renkli mumluklar, dekoratif ürünler, köşeye beyaz bir abajur ekleyerek  farkı görün!

Bunun aksine mekan olduğunca açık renkli ise koyu renkli dekor ürünleriyle mekanda açık koyu dengesi yaratın. Bunların yanısıra mutfağınıza katacağınız kırmızı güllerle dolu bir vazo, kırmızı bir dekor ürünü, yeşil yapraklı , hoş bir saksı çiçeği hem  mekanınızı hem de hayatınızı renklendirecektir.

Perde Dekorasyonu

Perdelerinizi değiştirin mekanınız değişsin
Bir mekanda baştan aşağı farklılık duygusu uyandırmak için yapılacak en iyi şeylerden birisi de tül ve perdeleri yenilemek. Eğer mekanınızda perdelerinizin modasının geçtiğini düşünüyorsanız, yenileyerek çok farklı bir etki yaratabilirsiniz. Bunu yaparken mutfakta stor perde tercih edebilir, salonunuzda eğer mobilyalarınız çok sade ve salonunuz genişse desenli modeller tercih ederek ortama hareket katabilirsiniz. Yatak odanız için gül kurusu, kırmızı gibi romantik dekor renkleri ile hoş bir perde seçebilir, oturma odanızda sıradışı bir tasarım deneyebilirsiniz.

Emoji Yastık

Mekanınıza yastıklar ekleyin
Salon mobilyalarınızda yastıklarınızı baştan aşağı değiştirin ya da yenilerini ekleyin ve bakın! Bu değişikliğin etkisi sandığınızdan daha fazla… Koyu renk mobilyalarınıza açık renk yastıklar tasarlatarak, mutfak sandalyelerinize renkli minderler dikerek, oturma odanızda emoji yastıklar gibi eğlenceli modeller kullanarak mekanlarınızda mucizevi etkiler yaratabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorunu es geçmeyin
Dekorasyonunuzda mucizevi bir değişiklik etkisi  için duvar dekorasyonunuzu  da yenileyebilirsiniz. Duvar dekorunda dekoratif tabaklarla hoş bir dekor alanı yaratabilir,  sıradışı tasarıma sahip aynalar kullanabilir, duvar raflarıyla mekanınıza hareket katabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top