facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonunda “Turuncu” Renge Yer Açın!
Ev Dekorasyonunda “Turuncu” Renge Yer Açın!

Ev Dekorasyonunda “Turuncu” Renge Yer Açın!

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte evlerinizde renklerin özgürce hüküm sürmesini isteyenlerdenseniz, evinizi enerjik ve renkli bir dekorasyona dönüştürmenin tam vaktidir. Yaz mevsiminin güneşli günlerinin evinize getireceği enerji, güne daha iyi başlamanızı ve evinizin içinde nefes almanızı ve pozitif bir enerji ile güne başlamanızı sağlayacaktır.  İşte size bu hisleri yaşatacak, sezonun en önde renklerinden birisi olarak ev dekorasyon dergilerine ve mağazalarına şimdiden damga vurmuş sıcacık bir renk: turuncu rengi.

Pembe Turuncu Yatak Odası Turuncu Ev Aksesuarları

Turuncu rengi, ev dekorasyonunda pek tercih edilen bir renk olmasa da son zamanda bu önyargı da kırılmış, turuncu renk tüm enerjisi ile evlerimizde hüküm sürmeye başlamıştır. Kırmızının kışkırtıcılığını ve sarının ışık saçan yanını içinde barındıran turuncu rengi, en güzel tonları ile evlerimize ‘yaz’ mevsimini getirmeye çoktan hazırdır.

Peki, turuncu rengi ev dekorasyonunda nasıl dekore edebiliriz? Turuncu rengi hangi renkler ile bir arada kullanabiliriz? İşte evlerde turuncu renk dosyası…

Turuncu Ev Dekorasyonu Turuncu Fuşya Dekorasyon

Hem Doğal Hem Sıcak: Turuncu – Çikolata Rengi – Beyaz
Turuncunun daha koyu ve daha kırmızıya yakın bir tonunu seçin. Bu renk özellikle koyu kahveler, taş rengi, kremler ve beyazlar ile birlikte oldukça iyi bir uyum yakalayacaktır. Doğal ve sıcak tonlar arasında yakaladığınız bu uyum, evinizde son derece güçlü bir birliktelik ortaya çıkacaktır.

Bu renkleri kullanarak yapacağınız bir dekorasyonda; turuncu rengi duvar rengi olarak tercih etmek çok renkli kalabilir. Bu sebeple kahverengi bir duvar boyası tercih edip önünde turuncu renk aksesuarlar ile göz yormadan, doğal ve sıcak bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Yaz Enerjisi: Turuncu- Turkuaz- Beyaz
İşte mavinin en enerjik ve yaz mevsimini çağrıştıran tonu olan turkuaz ve turuncunun en enerjik tonu olan mandalina renginin birleşimi… Bu iki renk hem oldukça cesur hem de alışılmışın dışında bir dekorasyona imza atmanıza yardımcı olacaktır. Araya katacağınız beyaz ve krem renk ise, iki renk arasında dengeyi sağlayacağı gibi mekânı daha parlak gösterecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top