facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ev Dekorasyonunda Trend Renkler: Kadet Mavi
Ev Dekorasyonunda Trend Renkler: Kadet Mavi

Ev Dekorasyonunda Trend Renkler: Kadet Mavi

Sonbaharın etkisini tamamen hissetmeye başladığımız şu günlerde, mevsime ve sezona damgasını vuran renk: kadet mavi. Uluslar arası Renk Komisyonu Intercolor (ICC) 2015’in renk kartelâsını açıkladığında bu rengin büyüsünün modadan aksesuar seçimine, ev dekorasyonundan mekân tasarımına kadar her alana damgasını vuracağı aşikârdı.

Kadet mavisi, koyu bir ton gibi algılansa da koyuluk hissi yaratmadan mekânlara ferah ve derinlik havası katabilen özel bir renktir. Değişik zevk ve tarzlara kolayca adapte edilebilen kadet mavisi kapsam alanı olarak oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır.

Bu yazımızda kadet mavisi renginin ev dekorasyonunda yarattığı mucize dokunuşlara birlikte şahit olacağız.

LACİVERTLERLE GÜÇLENDİRİN, BEYAZLA FERAHLATIN
Kadet mavisi, her renkle kombine edilen özel bir renktir. Bu sezonun da modası olan kadet mavisinin ilk kullanımı lacivertlerle birleştirip onu daha güçlü hale getirmektir. Cüretkâr, iddialı mekânlar yaratacak bu iki renk, etnik desenlerle ve ahşap dokunuşlarla birleştirildiğinde ise daha doğal bir etki yaratacaktır.

Kadet Mavi Mobilya

Kadet mavisi rengini beyazla ve kremlerle kombine ettiğimizde ise daha ferah ve daha dingin mekânlar yaratmış olacağız. Beyaz ve mavinin ferah ve dingin hissine kim hayır diyebilir ki? Kendinizi bir deniz kenarına uzanmış gibi hissedin ve kadet mavisi ile beyazın birlikteliğini dekorasyonda kullanın.

SARILARLA ENERJİLİ HALE GETİRİN
Kadet mavisi renginin kendi içindeki koyu ve doğal ruhunu sarıyla birlikte kullanarak enerjili ve neşeli bir hale getirebilirsiniz. Sarı rengi içinde barındırdığı enerji ve neşe sayesinde mekânı daha samimi bir hale getirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top