facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonunda Moda Akımlar
Ev Dekorasyonunda Moda Akımlar

Ev Dekorasyonunda Moda Akımlar

Ev dekorasyonları genel olarak standart dekorasyonlar şeklinde yapılmaktadır. Salon için bir oturma grubu, bir sehpa, bir kaç tablo; mutfaklarımız ise bir mutfak seti, yemek masası grubu ile birlikte dekore edilerek standart tasarımlar yapılmaktadır.  Evlerimizi güzelleştirmek ve farklı bir hava kazandırmak  çok farklı dekorasyonlar yapılabilir.

2015 Dekorasyon Trendleri

Ev dekorasyonları için modayı takip eden ev hanımları mobilya seçimlerini bu yıl moda olarak vintage, minimalist ve canlı pastel renklere sahip mobilyalardan yapmışlardır. Vintage akımının yanında minimalist akım da moda olarak evlerimize girmiştir. Vintage modası, belirli bir dönemin izlerini taşıyan ve az bulunan özelliklere sahip moda akımıdır Minimalist dekorasyon çok sade düzenlenmiş mobilyalar anlamına gelmektedir. Yani en az malzeme ile en sade şekilde tasarım yapmaktır.Canlı pastel renk akımı modası bu yılın moda akımları içerisinde yer almaktadır. Canlı renklerin bir arada kullanıldığı, dekorasyon içerisinde çeşitli renk bileşenlerinin yer aldığı ve evlerimize görsel güzellik kazandıran pastel renk akımı daha ferah bir yaşam alanı sağlar.

Salon Dekorasyonları

Vintage Modası
Salonlarımızda bulunduracağımız eski moda  çalışma masaları, oturma koltukları, puflu sehpalar, çiçekli perdeler evlerimizde vintage modasını yaşamamızı sağlayacaklardır. Aksesuar seçimlerinde de vintage etkisi görülmektedir. Salonlarımıza koyacağımız varaklı aynalar, pirinç şamdanlar, bronz askılıklar günümüzün modasını yansıtacaktır.

Canlı pastel renk akımı
Salonlarımız için yapacağımız dekorasyonlar, abajur başlıklarını değişik doğa yada hayvan figürleri bulunan kağıtlardan yaparak küçük farklılıklar yaratabiliriz.Salon oturma grubu için sehpa yerine ahşaptan el yapması sehpalar yapabiliriz. Salon duvarlarında küçük renkli çerçeveli ayna ve tablolarla duvarlarımıza farklı bir estetik kazandırabiliriz. Salon duvarlarından bir tanesini tuğla desenli kaplama kağıtla kaplayarak orta-alt kısmına bir şömine resmi yapıştırabiliriz. Böylece evimize şömine süsü vermiş oluruz.

Mutfak dekorasyonları

Vintage modası
Vintage modası, mutfaklarımızda büyük ahşap yemek masaları ve sandalyeleri ile gerçekleştirilir. Mutfakları büyük yemek masaları için uygun olmayan kullanıcılar daha küçük yemek masalarının yanında mutfak setlerine de eski deseni verilerek eski mutfak görünüşü sağlanır.

Minimalist akım
Mutfaklarda ise yeni moda olarak beyaz ve laminant mutfak setleri ön plana çıkmaktadır. Minimalist akım da yer alan sadelik mutfaklarda da etkisini gösterir. Mutfak setleri ile mutfaklarımız çok sade dizayn edilecektir.

Pastel Mutfak

Canlı pastel renk akımı
Mutfaklar için mutfak dolaplarının kapaklarını farklı renklerdeki kaplama kağıtları ile kaplayarak değişik şirin bir hava oluşturabilirsiniz. Yine baharatlıklarımızı değişik renklerde seçerek farklılık yaratabiliriz. Mutfak duvarlarımıza kullanılmış paletlerden yaptığımız minik ahşap vernikli raflar monte ederek dekorasyon yaparız..

Yatak odası dekorasyonu

Minimalist akım
Yatak odası için bir adet yatak, bir adet dolap ve hem bas ucu komodini görevi gören hem oturma pufu olan hemde sehpa ve kitaplık olarak kullanacağımız mobilya ile sadeliği yaratmış oluruz. Kalabalık eşyalardan hoşlanmayanlar için minimalist akım modası tercih sebebidir.

Canlı pastel renk akımı
Minimalist akımın dışında canlı renklere sahip yatak odası tasarımları en çok tercih edilen yatak odası modasıdır. Yatak odalarımızda yatağımızın karşı duvarına doğa manzarası resmi yada sahil ve denizin birlikte yer aldığı resimler ile süsleyerek, yatak nevresimlerini ve battaniyelerini turkuaz veya açık mavi renkte tercih ederek yatak odamıza deniz havası kazandırabiliriz. Komodinlerimizin üzerine ağaç dallarından yaptığımız sarkıtma lambalarını asacağımız askılıklar yapabiliriz.Yatak odalarımızın pencerelerine kullanılmış paletlerden küçük pencere saksıları yaparak doğallık kazandırabiliriz.

Bu yıl moda olan vintage, minimalist, canlı pastel renk akımları bir arada sentezlenerek farklı bir akım yaratılabilir. Hem sadelik isteyen hem belli bir dönemin izlerini evlerine taşımak isteyen hem de canlı pastel renkleri içinde barındıran bir sentez gelecek yılın modası olacağı gibi evlerimiz içerisinde yerini alacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top