facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Ev Dekorasyonunda Mobilya ve Perde Uyumu
Ev Dekorasyonunda Mobilya ve Perde Uyumu

Ev Dekorasyonunda Mobilya ve Perde Uyumu

Ev dekorasyonu; özellikle yeni evlenenler, yeni eve taşınanlar ya da evini her yönü ile değiştirmek isteyenler için uzun, zor ve sonucuna bakıldığında estetik ev anlamını taşır. Bu nedenle de bu uzun yolda sonucu güzel görmeniz için öncelikle bazı araştırmalar yapmalı ve püf noktalar hakkında bilgi sahibi olarak ev dekorasyonuna başlamalısınız.

Ev Dekorasyonunda Mobilya ile Perde Kombini Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunun en önemli bölümü oturma odası ve salonlardır. Bu bölümlerde tüm misafirler ağırlanacağı için misafirleri rahat ettirecek, aynı zamanda da trend bir ev dekorasyonuna sahip olmalısınız. Mobilya ile perde uyumu oldukça önemlidir. Öncelikle mobilyanızı beğenmeli ve seçmeli, ardından da bu aldığınız mobilyalara uygun perde beğenmelisiniz. Perdeleriniz mobilya renkleriniz ile uyumlu olmalı ve göze hoş gelmeyecek renkler olmamasına özen göstermelisiniz.

Ev Dekorasyonunda Halı ile Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda öncelikle mobilyanızı seçmeli, bu mobilyaya uygun halı beğenip perdelere bakmalısınız. Perdeler halı ile aynı renk olabilir, bu durumda mobilyalar farklı bir ton olmalıdır. Halı ile perde zıt renkli de olabilir. Bu durumda mobilyalar bu iki zıt rengi de içermelidir.

Ev Dekorasyonunda Dekoratifler ile Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunu tamamlayan şüphesiz dekoratifler olmaktadır. Ev dekorasyonunda kullanılan dekoratifler perdenin içerdiği renklerden içermeli ya da perde rengine uyum sağlayacak ve kombin oluşturabilecek renklerden oluşması gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top