facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Ev Dekorasyonunda Metal Cazibesi: Bakır Rengi
Ev Dekorasyonunda Metal Cazibesi: Bakır Rengi

Ev Dekorasyonunda Metal Cazibesi: Bakır Rengi

Son dönemde artan bir ilgi ile takip edilen renklerin başında gelen metal renkler, aksesuarlardan moda dünyasına, kıyafetlerden ev dekorasyonuna kadar her alana damgasını vurmuş vaziyettedir. Altın ve gümüş renklerinin son dönemde adeta patlama yaptığını ve her alanda rahatlıkla kullanıldığını düşünürsek, metal renklerin yarattığı trend bir müddet daha devam edeceğe benziyor. Peki, metal renkler denildiğinde herkesin aklına ilk gelen altın ve gümüşün haricinde, sezonda etkisini yavaş yavaş fakat oldukça baskın bir şekilde hissettiren bakır rengi hakkında ne düşünüyorsunuz?  İşte hem çarpıcı, hem şık hem de oldukça modern bir renk: bakır renk.

Bakır Lamba

Bakır rengi, turuncu ve kızıl arasında kalan ve son dönemde hem moda dünyasında hem de ev dekorasyonunda trend haline gelmiş bir renktir. Adını bakır maddesinden alan bu renk, canlı ve modern renklerden birisidir. Birçok renk tonu ile uyumlu olan bakır rengi, özellikle modern ve endüstriyel tarzda dekorasyondan hoşlananların en gözde renk tonlarından birisidir.

Peki, ev dekorasyonunda bakır rengi nasıl kullanılır? İşte bakır renginde dekore edilen evler ve bakır rengini kullanmanın püf noktaları…

Bakır Rengini Tamamlayın: Yeşil, Mavi, Turuncu Ve Siyah
Bakır rengi, içeriğinde barındırdığı canlı ve farklı renk tonları açısından hem doğal hem de oldukça iddialı bir renktir. Ev dekorasyonunda bakır rengini kullanırken, her renkte olduğu gibi denge kavramına dikkat edilmesi gerekir. Bakır rengini doğal ve pastel tonlarda renkler ile birlikte kullanarak hem şık hem de modern ve doğal mekânlar elde etmek mümkündür.

Bakır rengini dengeleyen ve rengin şıklığını arttıran renklerden en çok kullanılanı yeşil ve mavi tonlarıdır. Özellikle yeşil renk ve tonları, bakırın kızıllığı ile en çok yakışan renklerin başında gelir.

Aksesuarlarda Bakır Rengi Tercih Edin
Bakır rengini dekorasyonda büyük bir alanda ya da büyük bir parçada kullanmak istemiyorsanız size önerimiz küçük detaylarda bu renge yer vermenizden yanadır. Bakır renginin dekorasyonda oldukça popüler olması sonucunda özellikle ev dekorasyon aksesuarlarında hâkimiyetini ispatlayan bakır rengi, her tarz dekorasyona şıklık ve modernlik katan seçim olacaktır.

Mutfakta Bakır Renginin Cazibesi
Mutfak dekorasyonunda farklılık yaratmak
isteyenler için sezonun en trend renk tonlarından birisi olan bakır rengi, özellikle de modern ve endüstriyel tarzda dekore edilen mutfaklara en çok yakışan renklerden birisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top