facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ev Dekorasyonunda Kitapların Yeri
Ev Dekorasyonunda Kitapların Yeri

Ev Dekorasyonunda Kitapların Yeri

Son zamanlarda evlerde, dekorasyon amacıyla kitaplar kullanılıyor. Kitapları dekorasyon için kullanmadan önce okumak daha önemlidir elbette. Kitaplarınız sadece dekorasyon objesi olarak kalmamalı ve sizlere bir şeyler katmalı. Dekorasyonda kitaplara yer vermek hem kişi için faydalı hem de fiyat açısından oldukça düşük maliyetli bir dekorasyon yöntemidir.

Kitaplıkların Kullanımı
Kitaplıklar dekorasyonda yer verilecekse; boyut olarak küçük tutulmalıdır. Sadece görsel açıdan kullanılıyorsa; 10-15 kitaplık küçük bir alan hazırlanabilir ve alan boş alanlar kitap dışında çeşitli objelerle süslenebilir. Kitaplık eğer salon gibi genel bir ortamda kullanılacaksa; değer verdiğiniz kitapları dizmek yerine, dekorasyon amaçlı kullanacağınız kitapları dizmelisiniz. Aksi halde misafirlerin ve misafir çocuklarının elinde kitaplarınızı görünce üzülebilirsiniz.

Orta Sehpalarda Kitap Süslemeleri
Orta sehpa üzerine yerleştirilen çeşitli kitaplar, dekorasyonda yer bulabilir. Orijinal kitaplar kullanabilir, okuduğunuz kitapları yerleştirilebilir ya da kitap gibi görünen ama eski görünümlü çeşitli objeler tercih edilebilir. Okuduğunuz kitapları yerleştirirseniz; sürekli bir değişim olacağı için mantıklı olabilir. Biten kitapları rafa yerleştirip; sehpa üzerine yeniden kitap yerleştirebilirsiniz.

Estetik Kitaplık Modelleri
Kitapları dekorasyonda kullanacaksınız; bunun en iyi yöntemlerinden biri de şık ve farklı görünen kitaplıklardır. Bal peteği şeklindeki kitaplıklar, ortak mekânlar için şık durabilir. Üstelik bu modeller küçük tiplerdir ve hemen her yere konuşlandırılabilir. Başka bir çeşit olarak asimetrik kesimli modeller tercih edebilirsiniz. Her biri farklı yönde yerleştirilmiş raflar sayesinde, çok farklı bir kitaplık meydana getirebilirsiniz.

Pencere Önlerinde Kitaplar
Kitaplığınıza sığmayan kitapları, geniş pencere önlerine yerleştirebilirsiniz. Pencere önleri aslında şahane bir kütüphanedir ve çok şık görünür ama bazı olumsuz yönleri vardır. Bir kere pencere önünü kitapları temiz tutmak için süreli temizlemelisiniz. Ayrıca güneşe bakan pencerelerde kitapların sayfaları, ne yazık ki sararmaya başlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top