facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonunda Farklı Tarzları Bir Arada Kullanmak: Eklektik Stil
Ev Dekorasyonunda Farklı Tarzları Bir Arada Kullanmak: Eklektik Stil

Ev Dekorasyonunda Farklı Tarzları Bir Arada Kullanmak: Eklektik Stil

Ev dekorasyonunda belirli stiller haricinde, son dönemlerde farklı arayışlara cevap verebilecek tarzda hem farklı hem de oldukça iddialı stiller ön plana çıkmaktadır. Uygulaması zor gibi duran fakat belirli noktalara dikkat edildiği takdirde ortaya şık ve iddialı bir stil ortaya çıkmasını sağlayan ev dekorasyon stillerinden birisine odaklanarak, bu stili yazımızda incelemeye alalım. Yakın markajda görüntüleyeceğimiz stil eklektik ev dekorasyon stilidir.

Eklektik Stil Dekorasyon Eklektik Stilde Dekorasyon

Eklektik tarzda ev dekorasyonu yapmak, en zor ev stillerden birisidir. Eklektik dekorasyon tarzını ev dekorasyonuna uygularken, belirli noktalara dikkat etmek şarttır. Bu noktalardan en önemlileri; dekorasyon tarzını oluştururken renk, doku ve şekil arasında tutarlı bir görünüm oluşturmak gerekliliğidir. Eklektik tarzın ana fikri farklı tarzda aksesuarları ve mobilyaları bir araya getirip iyi bir görüntü yakalamak olduğundan tarzları bir araya getirirken özenli ve dikkatli olunmalıdır.

Ev Dekorasyon Modası Ev Dekorasyonu

Eklektik Stilin Anahtar Parçası: Zıtlık
Eklektik ev dekorasyonu denildiğinde, bu stili tamamlayan en temel kelimenin ‘Zıtlık’ olduğunu söyleyebiliriz. Kullanacağınız ana dekorasyon objelerinde zıtlık temasını yansıtabileceğiniz gibi; kullanacağınız aksesuarlarda da zıtlıklar ön planda olabilir. Eklektik dekorasyonda geleneksel ve modern öğeler bir arada kullanılır ve ayrı ayrı dönemlere ait olan parçalar bile aynı dekorasyon karesi içerisinde yer alabilir.

Farklı Dekorasyon Fikirleri Tarz Ev Dekorasyonu

Uzmanlık Alanı: Eklektik Stil
Eklektik bir dekorasyon tarzına sahip ev yaratmak başlı başına bir sanattır aslında. Farklı dönemlere ve farklı tarzlara ait parçaları birleştirmek oldukça önemli ve zor bir iş olduğundan dolayı, başarılı bir eklektik stil yaratmak için profesyonel bir gözden yardım da alınabilir.

Tarz Dekorasyon Tarz Dekorasyonlar

Eklektik Dekorasyon Hayatınızın Kısacasıdır
Eklektik ev dekorasyonunu evinde yaşatmak isteyenler için her türlü obje baş dekorasyon objesi haline gelebilir. Eklektik dekorasyon stili güncel yaşamdan ve yaşamdan geriye kalan hatıralardan da beslenir. Bu stili evinizde uygularken yaşayarak dekore edebileceğiniz için uzun bir sürece de hazırlıklı olmalısınız.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top