facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ev Dekorasyonunda Camdan Gelen Güzellik
Ev Dekorasyonunda Camdan Gelen Güzellik

Ev Dekorasyonunda Camdan Gelen Güzellik

Camın sağlık açısından önemini bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Unutanlar için küçük bir hatırlatmada bulunmam gerekirse:

Cam maddeler, üreyen bakterilere karşı bir koruma kalkanı oluşturur. Diğer maddelerden onu ayıran en önemli özelliklerinden biri budur. Diğer maddeler, içlerine koyulan malzemeler ile kimyasal tepkimeye girer. Yani besinlerin yapısını değiştirir ve zamanlara bireylerin bağışık sistemlerine zarar verir. Fakat cam maddelerin bu tip zararları söz konusu değildir. Yapısında bulunan silisyum dioksit bileşiği sayesinde; kendini çevreden koruyan ve ayrıştıran bir özelliktedir.

Bu özelliklerin yanında çevre dostu da olan cam, aynı zamanda evleriniz için modern bir dekor eşyasıdır. Bu zamana kadar salonlarınızda, yaşam odalarınızda birçok cam ürün kullanmış olabilirsiniz. Fakat bu dekor sistemi, öncekilere göre biraz daha farklı. Nasıl mı? Bu uygulama ile hem meyvelerinizi muhafaza edebilir, hem de modern görünüşler yakalayabileceksiniz.

Öncelikle yapmanız gereken; dilediğiniz bir dekorasyon mağazasından kaliteli ve şık cam vazolar ya da geniş ve derin kâseler almalısınız. Kapaklı vazolar da kullanabilirsiniz, fakat meyvelerinizin hava alması gerekir. Bu açıdan özen göstermenizi öneririm. Aynı zamanda vazolarınızın dikkat çekici olması için organik formlar tercih etmeli, düzenli görünümlerden kaçınmalısınız.

Daha sonra vazolarınızın içine, odanızın konseptine uygun renklerde meyvelerinizi yerleştirin. Bunu yaparken mevsimi, duvar renklerini, odanızdaki ışığı düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca dilerseniz, vazolarınızı su ile doldurarak meyvelerinizi suya oturtabilirsiniz.

 

Eğer bu vazonun odanızda “ben burdayım!” demesini istiyorsanız, meyvelerinizi vazonun tamamını dolduracak şekilde yerleştirmenizi öneririm.

Tercihiniz bu vazoyu odanızı bütünlemesi için yapılan bir dokunuş olarak görmekten yanaysa, vazonuzu yarısına hatta yarısından daha az miktarda meyve ile doldurmanız yeterli olacaktır.

Umarım evinize küçük bir katkım olmuştur, şimdiden kolay gelsin..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top