facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Ev Dekorasyonunda Bakır Renk Modası
Ev Dekorasyonunda Bakır Renk Modası

Ev Dekorasyonunda Bakır Renk Modası

Ev dekorasyonunda ‘altın’ ve ‘gümüş’ renginin, sezonsuz moda olan renkler olduğu kabul görülen bir gerçektir. Moda dünyasında olduğu gibi dekorasyon dünyasında da altın ve gümüş rengin cazibesi, her sezon evlere ucundan-kıyısından da olsa mutlaka dokunan bir akımdır. Peki, altın ve gümüş haricinde, ünlü dekorasyon mağazalarının son dönem vitrinlerinde süregelen ‘bakır’ hâkimiyetine ne demeli! İşte sezonda altın rengin tahtını sallayacak derecede trend olan ‘bakır renk ev dekorasyonu’

Bakır Renk Neden Moda Oldu?
Bakır renk, moda dünyasından ev dekorasyonuna kadar her alanda çevremizi sarmış durumda. Bunun sebebi bakır rengin kızıl ve pembeye çalan sıcak tonu, kullanıldığı alanlara farklı bir dokunuş yapması, diğer renkler ile birlikte rahatlıkla kombin edilebilmesidir. Bakır rengin kendi içerisinde pembe altın, vizon bakır gibi birçok tonunun olması da bakır renginin iç mekân dekorasyonunda oldukça popüler olarak kullanılmasının başka bir açıklaması olabilir.

Peki, bakır rengini ev dekorasyonunda hangi alanlarda kullanabilirsiniz? İç mekân dekorasyonunda bakır rengi en çok hangi objelere yakışır?

Büyük Parçalarda Bakır Rengini Tercih Edin
Evinizde bakır rengini kullanmak size ilk aşamada farklı gelebilir fakat bakır renk son dönemde iç dekorasyonda en çok tercih edilen renkler arasındadır. Özellikle büyük parçalarda kullanılan bakır rengi tercihi, evinize şık bir dokunuş yapacaktır. Ünlü dekorasyon mağazalarının kataloglarında bakır rengini en çok kullandığı parçalar da büyük ve gösterişli parçalar olmuştur. Bakır rengi küvetler, bakır rengi duvarlar ve bakır renginde aydınlatmalar sezonda en çok tercih edilen ürünlerdir.

Aksesuarlarda Bakır Rengi Tercihi
Eğer büyük ve gösterişli parçalarda bakır rengini kullanmak size çok iddialı geliyorsa, alternatif olarak küçük dekorasyon objelerine yönelmelisiniz. Bakır renkli mumluklar, bakır renkli minik kırlentler ve bakır renkli saksılar özellikle modern tarzda dekore edilmiş evlerde oldukça şık ve tarz bir dokunuşa imza atacaktır. Bakır rengini minik detaylarda kullanmak, evinizde sade ve minimal bir tarzı destekleyecek de bir adımdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top