facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ev Dekorasyonu İçin Şahane ve Pratik Fikirler
Ev Dekorasyonu İçin Şahane ve Pratik Fikirler

Ev Dekorasyonu İçin Şahane ve Pratik Fikirler

Ev dekorasyonu için fikir üretmek aslında pek de zor değildir. Elinize geçen işe yaramaz eşyaları atmak yerine bunları bir köşede biriktirin ve zamanı geldiğinde ev dekorasyonu fikirleriniz için kullanın. Birçok kadın ev dekorasyonunda kendi el işlemelerini, özel tasarımlarını ve farklı fikirlerini ortaya koymaktadır. Doğrusu ortaya çıkarılan yaratıcı tasarımlar da hayli ilgi çekici olmaktadır. Çocuklarınızın oyuncağından, marketten dondurma aldığınız bir kaptan ya da kullandığınız bazı içeceklerin şişelerinden farklı dekorasyonlar yaratmak pek de zor değil. Sizlere bu yazımızda ev dekorasyonu için pratik fikirler sunarak şahane tasarımlar yaratabileceğinizi göstereceğiz.

  • Balkonunuzda kullanacağınız çiçekler için kullandığınız kolonya şişelerinden tasarım yapmaya ne dersiniz? Şık şarap şişeleri, kolonya şişeleri ya da bazı ürünler için kullanılan cam şişeleri kurdelelerle süsleyerek içerisine yapay çiçek yerleştirebilirsiniz. Balkonunuz için hayli renkli bir tasarım olacaktır.
  • Duvarlarınıza alçıyla ya da duvar yapıştırmalarını kullanarak farklı desenler tasarlayabilir. Alçıyla hazırlayabileceğiniz bu tasarımlarda mum koyacak alanlar yaratarak bu kısımlara renkli mumlar yerleştirebilirsiniz. Özellikle yatak odaları için bu fikir şahane olacaktır.
  • Eğer çocuğunuz varsa çalışma odasında kullandığı masaya askılar dizayn edebilir, bu askılara notlarını iliştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda mandalları farklı renklere boyayarak notları askıya tutturması için çeşitli bir tasarım yaratabilirsiniz.
  • Balkonunuz için şahane bir dekorasyon fikrine hazır mısınız? Balkonunuzda yer alan sehpanın üzerine şık bir tepside küçük renkli fenerler, deniz taşları ve renkli taşlarla hazırlayacağınız tasarım harika görünecektir. Oldukça şık ve modern bir dekorasyon fikri olarak uygulayabilirsiniz.
  • Çiçeklerinizi hasır ya da renkli sepetlere yerleştirerek balkonunuzu boydan boya şahane bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz.
  • Evinizde yer bulamadığınız küçük cam vazolar, cam kaseler ve tabakları şık bir tepside dizayn ederek içerisine taşlar, çiçekler ve mumlar yerleştirebilir bu tepsiyi dilerseniz sehpanızın üzerine, dilerseniz de komidinin üzerine koyarak şahane bir tasarım yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonu için pratik fikirler yazımızın sonuna gelmişken sizlere son önerimiz evinizde işe yaramayan eşyaları atmamanız ve bir köşede biriktirmenizdir. Bir gün onlardan öyle şık tasarımlar yaratabilirsiniz ki buna hem siz hem de konuklarınız hayran kalabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top