facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Etnik & Bohem Aşkına!
Etnik & Bohem Aşkına!

Etnik & Bohem Aşkına!

Farklı bir tarza bürünerek, bugün sizlerle bir ev analizinde bulunmak istiyorum. Ele alacağım ev bir Meksika evi. Etnik tarzın capcanlı renkleri ve sâkin bohem etkisinin bu zaman kadar en güzel uygulandığını düşündüğüm evlerin başlarında.

Bu tarzı; farklı dönemlere ait aksesuarlar ile; renkli kumaşlar ile, işçiliği fazla ve ince olan parçalar ile oluşturabilirsiniz. Ben de bu ev dekorasyon stiline “uyumsuzluğun uyumu” diyenlerdenim.

Bohem Yatak Odası

Örneğin antika yatak başlığı ile yeni dönemin şık perdelerini kombinleyebilirsiniz. Ya da modern bir aydınlatma ürünü ile geçmişe ait tabloları öne çıkarabilirsiniz.

Etnik dekorasyon” stilinin aslında yöresellik yatar. Bu nedenle farklı ülkelere ait detayları bir araya getirerek de bu havayı evlerinizde estirebilirsiniz.

Bu tarz evlerdeki her parçanın ayrı bir hikâyesi vardır. Bu nedenle siz de seyehatlerinizden ürünleri evlerinizde barındırabilir veya aldığınız hediyeleri raflara dizebilirsiniz. Eğer antika eşyaları, zıt renkleri, yöresel parçaları seviyorsanız; mutlaka bu stili evlerinize uygulamalısınız.

Etnik tipte bir yatak örtüsü ve zıt renkte bir perde. Etnik&bohem dekorasyonda zıt renklerle kontrast oluşturmak esastır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak başlığında gold, yani altın rengi kullanılarak şık bir bohem etkisi yaratılmış.

Geçmiş dönemlere ait halılar da bohem&etnik dekorasyonun temel parçalarından biridir. Hatta en başta gelir diyebiliriz.

Etnik Desenler Kilim Deseni

Kontrastı fazla olan, yani zıt renklerden oluşan desenli bir halı da bu tarzın olmazsa olmazlarından diyebiliriz.

Dilerseniz daha fazla uzatmadan, bu eve ait diğer ayrıntılara da bakalım.

Hepsi birbirinden güzel. İham alabilmeniz dileğimle, sevgiler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top