facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Eskimiş Kotları Değerlendirmenin En Eğlenceli Yolları
Eskimiş Kotları Değerlendirmenin En Eğlenceli Yolları

Eskimiş Kotları Değerlendirmenin En Eğlenceli Yolları

Jean modası özellikle son dönemde moda dünyasına damga vurmuş akımlardan birisidir. Eskiden sadece spor kombinlerde kullanılan jean pantolon günümüzün moda anlayışında farklı tarzlar ile ‘mix and match’ yapılarak hem spor hem de şık tarzlara en iyi malzeme olmaktadır. Peki, jean modası sadece moda dünyasını mı ele geçirdi? Tabi ki hayır. Ev dekorasyonunda jean kumaşlar ile yapılan birbirinden farklı ve eğlenceli tasarımlar ile jean modası evlere de uğradı dersek yanlış olmaz. Özellikle farklılık isteyenler için kot kumaşlar dekorasyon dünyasında da tercih edilmeye başladı.

Peki, jean hikâyesini biliyor musun? Jean pantolonların aslında çok ilginç bir öyküsü bulunmaktadır. Eskiden Amerikalı madencilerin kullanması için dayanıklı bir kumaş arayışı ile doğan kot kumaş yani denimi 1940’lı yıllarda Fransa’da gören Muhteşem Kot adlı müteşebbis 1960’lı yıllarda kendi soyadını verdiği ilk denim kumaştan giysileri üreterek bu moda akımına öncülük etmiştir.

Biraz yaratıcılık ile oldukça farklı ve tasarım duran kendin-yap projelerine imkân veren kot kumaşlar; çantadan bilekliğe, bileklikten kapı süsüne, defter kabına, mutfak önlüğüne kadar her şeyin ana malzemesi olabilir.

Peki, kot kumaşından yapılacak birbirinden farklı tasarımlara göz atmaya ne dersiniz? İşte kot kumaşından yapılabilecek hem basit hem de oldukça farklı duran tasarımlar…

Kendin-Yap: Kot Kumaştan Tabure
Eskimiş ya da kullanmadığınız kotların paçalarını keserek yazın şort olarak değerlendirdiniz. Peki, geriye kalan parçaları ne yapacaksınız? İşte size kalan parçalar için süper bir fikir: kotlarınızdan kalan artan parçaları dikerek taburenizi yenileyebilir, güzel bir kot tabure elde edebilirsiniz.

Eski Kotlarla Kendin Yap Fikirleri Kullanmadığımız Kot Pantolonlardan Neler Yapabiliriz

Kendin-Yap: Kot Kumaştan Dekoratif Yastık
Kullanmadığınız veya eskiyen kotlarınızdan koltuklarınızın üzerine koyacağınız dekoratif minderler veya yastıklar yapmaya ne dersiniz? Özellikle beyaz ve tonlarında dekore edilen oturma alanlarında kullanılan kot minderler mekâna farklı bir hava katacaktır.

Eski Kotları Değerlendirme Kullanmadığımız Kotlardan Neler Yapabiliriz

Kendin-Yap: Kot Kumaştan Amerikan Servis
Eski kotlarınız, ufak birkaç işlemden geçerek servis olarak yemek masanızda yer alabilir. Bu projeyi yaparken kot pantolonları kesip dikdörtgen amerikan servisler oluşturabilirsiniz. Bunun haricinde kot pantolonun arka ceplerini çatal, bıçak yeri olarak kullanabileceğiniz daha farklı bir tasarıma da imza atabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top