facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Duvarlarınızı Kitaplıklarla Kaplayın
Duvarlarınızı Kitaplıklarla Kaplayın

Duvarlarınızı Kitaplıklarla Kaplayın

Kitap okumayı seviyor ve ev dekorasyonunuzda kitaplıklara yer vermek istiyorsanız yeni nesil ev dekorasyon fikirleri ile tanışma zamanınız geldi. Eskinin sade düz kitaplıkları yerine daha modern ve işlevsel, şık görünümlü kitaplıklarla evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Kitaplıklar artık sadece oturma odasına değil, yatak odaları hatta antrelere bile konulmaktadır. Yatmadan önce kitap okuyan biriyseniz bu fikir epey hoşunuza gidecektir. Öncelikle kitaplığınızı evinize göre seçmenizde yarar var. Boş bir alana sahipseniz ayaklı kitaplıkları seçmeniz uygun olacaktır, fakat sınırlı alanınız varsa duvara monte edilen ve az yer kaplayan kitaplıklar tam size göre.

sade-kitaplik

Kitaplığınız büyük boyutlarda ise cd, vazo, dergi gibi eşyalarınızı buraya yerleştirebilir ve onları da bir düzene sokabilirsiniz. Ayrıca kitaplarınızın ağırlığını hesaba katarak seçim yapmalısınız. Kitaplığın eğilmesi ve formunun bozulmaması için koyu renk ağaçları tercih edebilirsiniz. Eviniz yüksek tavanlı ise tabandan tavana yapılan kitaplıklar sıcak bir hava oluşturacak ve çok şık duracaktır. Duvarınıza duvar kağıdı kaplatarak açık raf sistemli bir kitaplık yaptırabilir ve hoş bir hava yaratabilirsiniz. Kitaplık seçiminin yanında, kitaplarınızı farklı renklerde kaplayıp buna göre dizmeniz de hoş gözükecektir. Küçük bir eve sahipseniz, kitaplıklarınızı odayı bölme amacıyla kullanabilirsiniz. Hem yerden tasarruf sağlamış hem de kitaplığınızı yerleştirmiş olursunuz. Kapı kirişleri, merdiven boşlukları bu şekilde değerlendirebileceğiniz diğer alternatiflerdendir.

tv-uniteli-kitaplik

Kitaplıklarınızı duvarınızla aynı renk boyadığınızda da ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Dekorasyon önerileri  olarak, bir kapı girişinin iki tarafına kitaplık yerleştirebilirsiniz. Minimalist bir şekilde döşeyebileceğiniz gibi düz bir kitaplık yerine duvara bir form oluşturabilecek şekilde yerleştirilen rafları kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Bunların en bilinen örneği ağaç formunda olanlarıdır. Televizyon üniteleri de kitaplık yapılmaya oldukça elverişli bölgelerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top