facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Duvarlarda Tabak Dekorasyonu
Duvarlarda Tabak Dekorasyonu

Duvarlarda Tabak Dekorasyonu

Dekoratif  bir öğe olarak duvar tabakları, adeta yeni bir trende imza atıyor. Renk renk, desen desen hatta şekil şekil bu hoş dekoratif öğeler mekanlarınıza şıklık katacak.

Duvar tabaklarını nasıl kullanabilirsiniz?

Çiniler
Dekoratif duvar tabağının sanatsal ve en değerli formu olarak görmek gerekir, Çini tabakları. Çünkü el emeğidir, göz nurudur. Osmanlı-Türk Sanatı’ nın göz bebeğidir.Her biri bu işi sevdayla yapan insanların elinden çıkar.  Eğer ilginiz varsa, daha sanatsal bir duvar tabağı arıyorsanız, ince işlemeli çini tabaklar, her mekana her renge, her ortama rahatlıkla uyar. Bizim güzelim Kütahya çinilerimizi bu anlamda düşünebilirsiniz.

Dekoratif Amaçlı Yuvarlak Tabaklar
Yuvarlak  formlu tabakları, salonlarda ve oturma odalarında  rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Ancak bu noktada salon takımınızın formu çok önemlidir. Salon takımınız, sert çizgilerin hakim olduğu bir tasarıma sahipse, duvardaki yuvarlak hatlı  tabaklar, bu tasarımın sertliğini dengeleyerek, hoş bir görünüm verir. Salonlarda duvar tabaklarını, küçüklü büyüklü, hoş bir  dizaynla yemek odasında ayna yerine de tercih edebilirsiniz. Fakat sakın salon takımı aynasının üzerinde duvar tabakları yerleştirmeyi düşünmeyin; mekanınızda çok sırıtacaktır.

Yuvarlak hatlı duvar tabağı tasarımları, mutfak ve yatak odalarında da kullanılabilir. Bu mekanlarda yuvarlak duvar tabakları daha çok düz çizgilerin hakım olması, yani yatak diktadörtgen, yemek masasında kare formların tercih edilmesi  nedeniyle ortamı yumaşatarak, mekanlara fenimen bir hava katacaktır.

Dekoratif Amaçlı Kare, Dikdörtgen Tabaklar
Sert hatlara, keskin çizgilere sahip tabaklar, salon ya da oturma odalarında yumuşak, narin tasarımlı, yuvarlak hatların hakim olduğu, kolçaklarda ya da süngerlerde yuvarlak geçişlerin tasarlandığı oturma gruplarına çok yakışır. Ayrıca oturma grubunda yuvarlak hatlı yastıklarla, duvarda kare şekilli dekoratif tabaklar hoş bir uyum yaratır.

Tabakların Renkleri ve Desenleri Oturma Gruplarınıza Uygun Olmalıdır
Şekil ve form olarak duvar tabaklarını kullanırken dikkat edeceklerimiz böyle. Bunun yanında bir de duvar tabağının rengi ve desenleri de mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Koyu düz renklerde mobilyalarla , çarpıcı renklerin bulunduğu, çık dekoratif tabaklar mükemmel bir ikili yaratır. Bunun yanında açık mobilyalar, ve açık renk bir halı ve duvarda ise koyu renk tasarımlı birkaç duvar tabağı arasına atılmış siyah dekoratif duvar tabağı harika duracaktır.

Duvar tabaklarınızda hareketli, desenli mobilyalarla renkli duvar tabağı kullanırsanız, bu dekorasyon mekanı kalabalıklaştırır.

Bir yorum

  1. Bu konsepti ilk olarak Karaköy’de bir restoranda görmüştüm. Tahmin edeceğinizden çok daha şık bir görüntüsü var. Ev dekorasyonu için ne kadar uygun ondan hala emin değilim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top