facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Duvar Rengi Nasıl Seçilir?
Duvar Rengi Nasıl Seçilir?

Duvar Rengi Nasıl Seçilir?

Evimizin şık olması hepimizin istediği bir şeydir. Bunun için iç mimarlardan yardım isteriz. Eğer iç mimar tutacak paramız yoksa gereken araştırmayı yaparak evimizi çok güzel bir görünüme kavuşturabiliriz. Evimizin bizi yansıtması çok önemlidir. Evimize gelenler her köşede bizim izlerimizi görmelidir. Kendimizi huzurlu bir evde bulmak istiyorsak gereken araştırmaları yapmalıyız ve dekorasyon işine koyulmalıyız.

Oda Boya Rengi

Ev dekorasyonumuzu yaparken ilkönce nasıl bir ev istediğimize karar vermeliyiz. Yatak odası, salon, çocuk odası, banyo, Her yerin ayrı bir havası olması gerekir. Her odaya aynı dekorasyon yapılmamalıdır. Odanın dekorasyonu yapılırken mobilyalardan tutun da duvar rengine kadar her şey ayrıntılı düşünülmelidir. Duvar rengi odanın havasını değiştiren önemli bir faktördür. Duvar rengi seçmek konusunda ayrıntılı düşünülmelidir. Doğru odaya doğru renkler uygulanmalıdır.

Eğer odanız darsa açık renk duvar rengi tercih etmelisiniz. Açık renkler odayı daha geniş gösterecektir. Açık mavi, açık yeşil, lila, beyaz gibi renkler uygulandığında odanızı ferahlatırsınız ve odanız daha geniş gözükür. Duvar rengi seçerken nasıl bir boya seçtiğiniz de çok önemli. Bazı boyalar anti bakteriyeldir ve bakteri oluşumunu engeller. Bazı boyalar yalıtımlıdır. Sesi, sıcağı ve soğuğu çabuk bırakmaz. Bazı boyalar silinebilir. Boya uygulamasının en büyük dezavantajı ise birkaç sene içinde yenilenmek zorunda kalmasıdır. Hele de çocuğunuz varsa ve elleriyle duvarları elliyorsa bu süre senede bir kereye kadar iner. Böyle bir durumda duvar kâğıdını tercih etmek çok doğru bir hareket olacaktır. Doğru bir usta ve malzemeyle duvar kâğıdı çok uzun zamanlar kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top