facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Duvar Kağıdı Modasını Yemek Odanıza Uygulamaya Ne Dersiniz?
Duvar Kağıdı Modasını Yemek Odanıza Uygulamaya Ne Dersiniz?

Duvar Kağıdı Modasını Yemek Odanıza Uygulamaya Ne Dersiniz?

Ev dekorasyonlarında son dönemde oldukça büyük bir ilgi ile kullanılan duvar kâğıtları, yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzını güçlendiren ya da o tarza vurgu yapabilen etkili bir dekorasyon objesidir. Bazı iç mekân dekorasyonlarında duvar kâğıtları yardımcı dekorasyon objesi görevini görürken, bazı iç mekân dekorasyonlarında ise kullanıldığı duvarı mekânın en etkili köşesi haline getirebilirler.

Duvar kağıdı kullanımı ev dekorasyonunda her mekan için uygun olsa da son dönemde oldukça trend bir uygulama yemek odasında duvar kağıdı kullanmaktır. Yemek için ayrı bir odanız da olsa, ya da evinizde mutfağınızın ya da oturma alanınızın bir kısmında yemek köşesi oluşturmuş olsanız da, duvar kâğıdı kullanmak yemek köşenizi ya da odanızı daha da güçlendirecek dekorasyon uygulamasıdır.

Yemek Odası Modern Desenli Duvar Çiçekli Yemek Odası Duvarı

Bu yazımızda yemek odasında duvar kâğıdı kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktalara değinerek, dekorasyon tarzınıza uygun bir duvar kâğıdı uygulaması yapmanıza yardımcı olacağız.

Klasik Yemek Odaları İçin: Damask Deseni
Klasik mobilyaların gösterişli atmosferinden vazgeçemeyenler için yemek odalarında klasik detaylar oldukça önemlidir. Klasik ve oymalı yemek masası ve oymalı ahşap sandalyeler, bu tarz bir dekorasyonun en önemli parçalarıdır. Bu tarz bir dekorasyonda kullanacağınız duvar kâğıdı da klasik detayları olan bir duvar kâğıdı modeli olmalıdır. Son dönemde oldukça moda olan damask deseni, bu tarz bir dekorasyon için ideal seçimlerden birisi olacaktır.

Desenli Duvar Kağıdı Yemek ODasıÇiçekli Duvar Kağıdı Duvar Kağıdı Yemek Odası

Modern Yemek Odaları İçin: Geometrik Desenler
Ev dekorasyonunda sezonun en popüler kullanımlarından birisi, iç mekânda geometrik desenlere yer vermektir. Bu sebeple modern yemek odası dekorasyonu oluşturmak isteyenler için de geometrik şekillerden oluşan duvar kâğıdı modelleri en iyi seçimlerden birisi olacaktır.

Country Sevenler İçin: Çiçek Deseni
Country bir dekorasyon tarzını sevenlerin en çok kullandığı desen çiçek desenidir. Dolayısıyla country detayları ile zenginleştirilmiş bir yemek odanız var ise, ya da sade bir yemek odanızı hareketlendirmek istiyorsanız; çiçek desenlerinden oluşan bir duvar kâğıdı tercih etmeniz uygun olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top