facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Dünyanın En Pahalı Dekorasyonu: Palazzo di amor
Dünyanın En Pahalı Dekorasyonu: Palazzo di amor

Dünyanın En Pahalı Dekorasyonu: Palazzo di amor

Dünyadaki en pahalı dekorasyonları belirleyebilmek elbette çok kolay değil. Çünkü dünyanın farklı yerlerinde emlak fiyatlarını belirleyen faktörler çok farklı. “En pahalı” değerlendirmesini yapabilmek için konutun bulunduğu ülkedeki emlak fiyatlarının neye göre belirlendiğini bilmek gerekiyor.  Ülkenin hangi şehrinde olduğu, şehrin hangi bölgesinde olduğu gibi faktörler konut değerini belirliyor. Bütün bunlardan sonra konutların içinde yapılan dekorasyonlar, zevk ve estetiğe göre yapılan konut içindeki yaşam alanlarının çeşitliliği ise hayal gücüyle sınırlı. Dekorasyona harcama yapmayı sevenler, yaşadığı mekânlarda zevke göre spa, sinema salonu, fitness salonu, iç ve dış havuzlar gibi birçok detay oluşturabiliyor.

palazzo-di-amore-oryantal-dekorasyon

Sizler için hayal gücünüzü geliştirecek sıra dışı bir mekanı inceledik:

Dünyanın en pahalı dekorasyonuna sahip konutları arasında gösterilen Amerika’daki  : ‘ Palazzo di amor ‘

Los Angeles Times gazetesinde yer alan bir emlak haberine  göre girişimci Jeff Greene’ e  ait malikane 149 milyon $ dan satışa sunulmuş durumda.

dunyanin-en-pahali-dekorasynlari

100.000 dönümden fazla alana kurulmuş malikânede bir spa, şarap mahzeni, tiyatro ve bowling alanı, havuzlar ve Türk hamamı bulunuyor.  12 adet yatak odası bulunan malikâneye Dolmabahçe sarayındakine benzer karşılıklı iki adet kavisli merdivenle çıkılabiliyor. Malikanede sıkılmadan hoşça vakit geçirebilmeniz için her şey düşünülmüş. Lazer ışıklandırmaları ve disko topu bile bulunan bir diskotek, Bowling alanı, giyinme odası unutulmamış 50 kişi kapasiteli bir tiyatro salonu; ayrıntılardan sadece bazıları…  Diğer taraftan ziyaretçileriniz için düşünülmüş bir eğlence merkezi ve her bir misafirinize yetecek çoklukta odalar bulunuyor. Malikâne henüz yeni tamamlanmasına rağmen çeşitli Arap krallarına aylık 475.000 $ gibi çok yüksek fiyata kiralanmış. Malikâne sahibi Kliniği WSJ ‘ye verdiği röportaj da malikânenin geliştirme ve inşaat sürecinin sanılandan çok daha zor olduğunu söylüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top