facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Doğayı Değerlendirelim: En Kolay Panel Kapı Yapımı
Doğayı Değerlendirelim: En Kolay Panel Kapı Yapımı

Doğayı Değerlendirelim: En Kolay Panel Kapı Yapımı

Herkese merhaba, öncelikle önyargı oluşturmamak için “doğayı değerlendirelim” derken ağaç kesimlerini değil, kesilen ağaçların değerlendirilmesini kastettiğimi belirtmek istiyorum.

Biliyorsunuz ki özellikle ülkemizde, ağaçları kesip yerlerini koca koca binlerce binayla doldurmak artık hobi haline gelmiş durumda. Peki bu kesilen ağaçların ne oldukları, nereye gittikleri, neye dönüştükleri hakkında bir fikriniz var mı? Eğer yoksa, kısaca “istediğiniz gövdeye, dala sahip çıkabilirsiniz” diyerek konuyu özetleyebilirim.

Bu dalları, gövdeleri kullanarak elbetteki harika mobilyalar üretiliyor. Fakat sizler de epeyce bir fiyat ödemeden kendi alanınız için muhteşem parçalar yaratmak istiyorsanız bu ağaçlarla ilgilenebilirsiniz.

Panel kapı yapımı ise bunlardan en kolayı. Öncelikle bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, herhangi kapı ya da mobilya üreticisine de özel olarak yaptırabilirsiniz.

Kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, ihtiyacınız olan teknik şeyleri (ray, menteşe vb.) bu işin ehillerinden öğrenebilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken tek şey, birkaç parça tahtayı birleştirerek kendi panel kapınızı kendiniz tasarlamak. Dilerseniz üzerini cilalayarak parlata da bilirsiniz.

Ayrıca, bu kapıları maliyetsiz denilecek kadar düşük bir fiyatla oluşturduktan sonra üzerlerini boy aynası ile kaplayabilir ve kapıyı gizleyebilirsiniz. Bu, aynı zamanda ortama modernlik katar.

Umarım biraz da olsa ilham verebilmişimdir, iyi günler:)

Bir yorum

  1. kiracı olmasam çoktan yapmıştım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top