facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Doğanın Bütün Renkleri Mobilyalarınızda
Doğanın Bütün Renkleri Mobilyalarınızda

Doğanın Bütün Renkleri Mobilyalarınızda

2015 yılı rengarenk tasarımlar ile evleri süslüyor. Öyle ki birkaç yıl önce bu kadar renkli mobilyaların tasarlanacağını ve bu tasarımların her tür eve uyum sağlayacağını söyleseler kimse olumlu bakmazdı. Ancak öyle şık dekorasyon ürünleri tasarlandı ki, dekorasyon tutkunu olan kişilerin en önemli trendi haline dönüştü.

Renkli ve Desenli Mobilyalar

Mobilyalarda ve aynı şekilde döşemelerde kullanılan renkler oldukça canlı ve aynı zamanda zıtlıkla beraber uyumu da yakalıyor. Özellikle çizgili koltuk döşemeleri ve perdeler bu yılın en sık tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Mobilyalar kahverengi ve ağaç renklerinin esaretinden kurtuluyor ve farklı renkler ile karşımıza çıkıyor. Mor zigon sehpalar, şeffaf görünümlü sandalye ve masalar, renkli koltuk kolçakları ve daha birçok ahşap üründe renk kartelası oldukça geniş. Özellikle çok büyük olmayan salon ve oturma odası alanlarında birbirinden farklı koltuk modelleri renk uyumu sağlanarak bir arada kullanılıyor. Bu yenilik ilk anda uyumsuz bir dekor fikrini taşısa da, özenle seçilmiş parçalar ve küçük dekor ürünleri ile bütünlük yakalandığında muhteşem bir dekorasyon örneği ortaya çıkıyor. Sıra dışı dekorasyon örnekleri arasında özellikle çok amaçlı zigon sehpalar ve farklı amaçlara hizmet eden ürünlerin tadilat sonrasında dekorasyonun bir parçası haline dönüştürülmesi yer alıyor. Öyle ki bu konuda yaratıcı olanlar muhteşem fikirler üretebiliyor. Kullanılmayan bavullardan puf ve sandalye yapımı ayrıca yıpranmış zigon sehpaların bir zımpara ve sprey boya ile tekrar hayata döndürülmesi ilgi çekici dekorasyon örnekleri arasında yer alıyor.

Renkli Halı Modelleri

Düşünüldüğünde oldukça pratik şekilde gerçekleştirilebilecek eskiyi yeniden hayata kazandırma işlemini sizlerde deneyebilirsiniz. Yıpranmış saksılığınızı sprey boya ile farklı bir renge boyayabilir, zigon sehpalarınızın rengini değiştirebilir veya mobilyanızı kaplattığınız kumaştan küçük çerçevelere yerleştirerek duvara tablo olarak asabilirsiniz. Bu pratik yöntemler ile gerçekleştireceğiniz tasarımlar evinize kattığınız en özel dekorasyon parçaları olacaktır. Bu yılın modası olan doğanın renklerini sizlerde farklı noktalarda küçük dokunuşlar ile veya büyük bir değişim için evin her noktasında kullanabilirsiniz. Toplu değişiklikler size göre değil ise, beyaz koltuk takımınızın tam ortasına neon bir turkuaz tüylü halı yerleştirebilir, kahverengi mobilyalarınızın havasını biraz daha hareketlendirmek için portakal rengi ile kırmızıyı iç içe taşıyan bir kilim veya halı kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top