facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Doğal Taş Görünümlü Duvar Kâğıtları Dekorasyonu
Doğal Taş Görünümlü Duvar Kâğıtları Dekorasyonu

Doğal Taş Görünümlü Duvar Kâğıtları Dekorasyonu

Taş görünümü, ev dekorasyonunda artık sıkça kullanılıyor. Doğal taşların kullanımı maliyeti yüksek olduğu için bu aşamada duvar kâğıtlarından faydalanabilirsiniz. Artık duvar kâğıtlarının doğal taş görünümlü olan modelleri üretilmektedir ve bu duvar kâğıtları, gerçeğine yakın, oldukça kaliteli olarak hazırlanmıştır.

Doğal Taş Yerine Neden Duvar Kâğıdı Tercih Edilmeli?

  • Taş görünümlü duvar kâğıtlarının, duvara uygulanması, taşların uygulanmasına oranla daha kolaydır. Hızlı bir şekilde yapılabilir ve dekorasyonunuz kısa sürede biter.
  • Duvar kâğıtları taş olmasa da taş kadar gerçek bir görünüme sahiptir. Bu bakımdan endişeniz olmasın.
  • Doğal taş görünümünden vazgeçtiğiniz zaman; kolay bir biçimde duvar kâğıdını değiştirebilirsiniz ama taş yapmış olursanız daha zorlu bir inşa süreci sizi beklemektedir.
  • Taş yerleştirilen duvarlar, çok az da olsa iç kısma doğru odanın küçülmesine neden olur. Duvar kâğıdı tercih ederek bu küçülmeyi önleyebilirsiniz.
  • Doğal taş görünümlü duvar kâğıtları, diğer duvar kâğıtlarına göre bir miktar pahalı olabilir ama doğal taşlara göre oldukça ucuzdur.

Doğal Taş Görünümlü Duvar Kâğıtları Nerelerde Kullanılabilir?
Duvar kâğıtlarınızı, salonunuzun, odalarınızın kolon kısımlarında kullanabilirsiniz. Kalan kısımları taş görünümlü duvar kâğıdı dışında, renk olarak uygun olan bir kâğıt ile kaplayabilirsiniz. Kolonlar dikkat çekicidir ve dekorasyonunuz için önemli bir alandır. Bu duvarları, dekorasyon objeleriyle de hareketlendirebilirsiniz.

Odaların kolonlarında taş görünümüne yer vermezseniz; gömme alanlarda doğal taş görünümlü duvar kâğıtlarını kullanabilirsiniz. Gömme alanlarda, TV masaları arkaları, kısa dolap arkaları olarak kullanılacak yerler gayet uygundur.

Evinizde şömineniz varsa; şömine arkasındaki duvarı, doğal taş görünümüyle hareketlendirebilirsiniz. Şömineler genellikle kolon gibi çıkıntılı duvarlar üzerinde olurlar. Bu alanlar duvar kâğıdı için oldukça uygundur. Duvar kâğıdını kullanırken; tek bir alanı vurgulamaya dikkat etmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top