facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dış Mekan Aydınlatmaları için Dekoratif Örnekler
Dış Mekan Aydınlatmaları için Dekoratif Örnekler

Dış Mekan Aydınlatmaları için Dekoratif Örnekler

Bir evin kusursuz bir şıklığa sahip olması için, iç mekan tasarımı kadar dış mekanın da önemi büyüktür. Bahçe ve peyzaj dekorasyonunda ince ayrıntılar ile şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Bahçeli bir eve sahipseniz, aşağıda yer verdiğimiz bahçe aydınlatması fikirleri ile siz de çok şık dekoratif planlamalar yapabilirsiniz. Evinizin şık ve kaliteli görünmesi için bu aydınlatma fikirlerini incelemenizi öneriyoruz.

Bahçenin güzelliğini vurgulayan çözümler

Bahçenizde yer alan ağaç ve diğer bitkileri vurgulayacak ışık tasarımları ile daha dikkat çekici bir bahçe dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi ağaçlarınıza ışıklandırmalar uygulayarak, çok şık ve kaliteli bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

agaclar-icin-aydinlatma-fikirleri

Duvar dekorasyonunda ışık oyunları

Boş duran bahçe duvarlarını farklı ışık oyunlarıyla dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi, değişik aydınlatmalar ile siz de harika bir bahçe tasarımı oluşturabilirsiniz.

bahce-duvari-aydinlatma-fikirleri

Bahçe aplikleri

Aplikler yalnızca yatak odalarında kullanılan bir aydınlatma değildir. Bahçeler için de çok şık aplik dizaynları oluşturabilirsiniz. Bahçe dekorasyonuna farklı bir ambiyans katmak için bitkilerin arasına bu şekilde aydınlatmalar yerleştirmenizi öneriyoruz.

bahce-aplikleri-ile-aydinlatma-fikirleri

Ambiyans yaratan ışıklar

Dış aydınlatmalarda kullanılan sarı spot ışıklar ile farklı ve ilgi çekici bir ambiyans yaratabilirsiniz. Görselde dekorasyon örneğini siz de kendi evinizde uygulayarak, lüks bir etki yaratabilirsiniz.

sari-isik-ile-bahce-aydinlatmasi

Havuz başı aydınlatmaları

Havuz başına yerleştireceğiniz özel aydınlatmalar ile, akşam görüntüsüne lüks bir etki kazandırabilirsiniz. Işıkların havuz suyu üzerindeki yansımaları ile farklı ve dikkat çekici bir ambiyans oluşturmuş olacaksınız.

havuz-basi-aydinlatmalari

Aydınlatılan yürüyüş yolu

Bahçelerin en çok kullanılan alanları olan yürüyüş yollarını, küçük ama şık görünen aydınlatmalar ile dikkat çekici bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun için küçük aydınlatmalardan faydalanabilirsiniz.

bahce-icin-yuruyus-yolu-isiklandirmasi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top