facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dikkat Çekici ve Modern Ahşap Ev Örnekleri
Dikkat Çekici ve Modern Ahşap Ev Örnekleri

Dikkat Çekici ve Modern Ahşap Ev Örnekleri

Yoğun iş temposunun ardından akşam gidebileceğiniz evinizin ahşap dizayna sahip olmasını ister miydiniz? Tamamen doğal malzeme ile üretilen ahşap evler, rustik iç mekan dekorasyonlarıyla da dinlendirici etkiye sahip birer yaşam alanına dönüşüyor.

Beton yapılardan uzaklaştıracak tasarımların içinde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu hissedeceğinizi belirtmek isteriz. Farklı tasarım ve görünümleri ile dikkat çeken modern ahşap evler, sizin de ilginizi çekecektir. Yabancı ülkelerde genel yaşam alanı olarak tercih edilen ahşap evler, ülkemizde ise daha çok dağ evi, bağ evi ya da yazlık olarak kullanılmaktadır.
Herkesin hayallerini süsleyen ahşap ev tasarımlarından oluşan bir galeri derledik. Görsellerde yer verdiğimiz ahşap ev örnekleri ile siz de hayalinizdeki ev tasarımını belirleyebilirsiniz.

Kalastan evler

Kalas malzeme kullanılarak dizayn edilmiş olan bu ev, kusursuz biçimde planlanmış diyebiliriz. Yatay kirişlere monte ev tasarımında, çatıyı ise dışarıdan destekleyen kolonlar bulunmaktadır. Dayanıklı biçimde tasarlanmış olan bu yapı, boya gerektirmeden parlak ya da mat cila kaplaması ile dış etkenlerden korunmaktadır.

kalaslardan-ev-dizayni

Kütük ev

Kütük ev tasarımları, çok kısa sürede inşa edilebilen yapılardır. Dikkat çekici görünümleri ile çarpıcı bir tasarıma sahip olduklarını söyleyebiliriz. Kütük evler, aynı boyutlardaki tuğla yapıdan 4 kat daha ağırdır. Bu yüzden de oldukça dayanıklıdır ancak, düzenli bakıma ihtiyaç duymaktadırlar.

kutuk-ev-tasarimi

Minimalist tarz

Bizim ülkemizde de modern site projelerinde bu örnekteki gibi minimalist tarzda yapılar inşa edilmeye başlandı. Minimalist ahşap evler, daha şık ve modern görünüme sahip olmaktadır. Minimalist ahşap evlerin iç dizaynı da, dış yapısı ile uyumlu olarak modern eşyalardan dekore edilmektedir.

minimalist-ahsap-ev-dekorasyonu

Dağ evi

Dağ evi inşa ettirme hayaliniz varsa, bu örnekte olduğu gibi her ihtiyacı karşılayacak kadar kullanışlı ve şık bir yapı planlatabilirsiniz.

modern-dag-evi-tasarimlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top