facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Desen Modasında Yeni Trend: Damask Deseni
Desen Modasında Yeni Trend: Damask Deseni

Desen Modasında Yeni Trend: Damask Deseni

Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezonda da desen kullanımı oldukça moda bir dekorasyon trendi olacaktır. Desenleri birbirine karıştırarak elde edeceğiniz mix and match uygulamasının yanı sıra, tek bir desen üzerine yoğunlaşarak o deseni genel dekorasyonunuza uygulayacağınız uygulamalar da sıklıkla kullanılacaktır. Bu yazımızda iç mekân dekorasyonunda en çok kullanılan desenlerden birini daha yakından inceleyeceğiz: damask deseni.

Desen modasını, oryantal tarzda bir dekorasyon ile birlikte kullanmak isteyenlerin ilk tercihi olan damask deseni, klasik tarza uygun olduğu gibi modern tarza da rahatlıkla uygulanabilir. Damask deseni, motifli ve gelenekseli çağrıştıran dokusu nedeni ile klasik bir tarzı çağrıştırsa da yanında kullanılacak objeler ve renk seçimleri ile damask desenini istediğiniz tarza uyarlamanız mümkündür.

Dekorasyonda Şıklıktan Yana Olanlara: Pastel Tonda Damask Desenleri
Kendinizi Osmanlı saraylarının herhangi birinde hissetmek istiyorsanız ya da Doğu’nun mistik ve gizemli sokaklarında yolculuğa çıkmış etkisi yaşamak istiyorsanız; damask desenini pastel tonlarda ve klasik havası ile kullanmanız gerekecektir. Pastel pembe, fındık ezmesi, koyu kahveler, bej rengi gibi pastel tonda seçeceğiniz damask desenli duvarlar ile klasik tarzda mobilyalar oldukça güzel bir ikili oluşturacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Farklılık Arayanlara: Damask Desenli Banyolar
Desen modası, evin her alanını etkisi altına alan bir dekorasyon tarzını popüler hale getirmiştir. Bu trend doğrultusunda desenli banyolar da, sezonda en çok öne çıkan uygulamalardan birisidir. Desen modasını banyosuna yansıtmak isteyenler için en iyi tercihlerden birisi ise damask deseni olacaktır. Hem şık hem de oryantal ve mistik bir banyo dekorasyonu yaratmanıza imkân verecek damask deseni, farklı ve iddialı bir banyo dekorasyonuna da imza atacaktır.

Koyu tonlarda seçilen bir damask desenli banyo dekorasyonunda, mekânı ferahlatmak ve ortama aydınlık bir dokunuş yapmak isterseniz; açık objeler seçerek damask desenli duvarı ön plana çıkarabilirsiniz.

Eğer ki klasikten uzak, daha eğlenceli ve renkli bir banyo dekorasyonu yaratmak istiyorsanız; koyu renk tercihlerinden uzak durarak canlı renklerde bir damask deseni kullanmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top