facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Deri Koltukların Temizliği ve Bakımı için Öneriler
Deri Koltukların Temizliği ve Bakımı için Öneriler

Deri Koltukların Temizliği ve Bakımı için Öneriler

Deri koltuklar, diğer mobilyalara göre daha dikkat çekici ve kaliteli bir görünüm oluşturur. Bu kadar şık görünmesinin zorlukları da yok değil tabi. Deri koltukların nasıl temizlendiği en çok araştırılan konular arasında yer alır. Bir çok temizleme yöntemi koltukların yüzeyine zarar vermektedir. Deri koltukları, zarar vermeden en doğru biçimde temizlemek için sizlere tavsiyeler vermek istedik.
deri-koltuklarin-temizligi

Deri Koltuk için Doğru Temizlik Nasıl Yapılır?

Deri koltuk üzerindeki tozların rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Biriken tozlar, hem kötü ve kirli bir görünüm oluşturur hem de deri koltukların çizilmesine neden olur. Deri koltukların tozlarını demizlemek için antistatik toz fırçaları, mikrofiber temizlik bezleri ya da pamuklu bezler kullanmalısınız. Tozları kesinlikle elektrikli süpürgeyle temizlememelisiniz.

Deri koltuk yüzeyinde oluşan lekelerin temizlenmesi için ılık su ile ıslattığınız pamuklu ya da mikrofiber bez yeterli olacaktır. Eğer leke daha güçlü ise, Arap sabunu ya da bir miktar şampuan ile bu lekeleri temizleyebilirsiniz. Çok inatçı olan güçlü lekeleri buharlı temizleme yöntemi ile çıkarabilirsiniz. Basınçlı özelliğe sahip buharlı temizleyicileri koltuğa yakın tutmamalısınız.

Nemli ya da ıslak bez ile sildiğiniz koltuğu kesinlikle kurumalısınız. Kurulmazsanız eğer deri yüzeyinde çatlaklar oluşabilmektedir.

Deri koltukları doğal temizlik malzemeleri ile temizlemek istiyorsanız, limon, muz ve portakal kabuklarını kullanabilirsiniz. Bu meyvelerin kabuk iç yüzeyi temizlik için çok uygun maddeleri barındırmaktadır. Lekeleri temizledikten sonra kalan meyve parçalarını ise hafif nemli bez ile temizleyebilirsiniz.

Deri koltukların daha etkili biçimde temizlenmesi için özel olarak üretilmiş olan deri losyonlarını da kullanabilirsiniz. Deri losyonları aynı zamanda deri koltuklarınıza bakım yapmaktadır. Deri bakımını daha kolay ve düşük bütçeli yapmak isterseniz, vazelin kullanabilirsiniz. Vazelinli pamukla deri koltuklarınızı parlatabilirsiniz.

deri-koltuklar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top