facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekoratif giyinme odası önerileri
Dekoratif giyinme odası önerileri

Dekoratif giyinme odası önerileri

Dekoratif giyinme odası önerileri için ilk yapılması gereken bunun için geniş bir alana sahip olunması olacaktır. Sizler kullanmadığınız bir odayı giyinme odası olarak yaptırabilir ya da yatak odalarının içinde buluna geniş alanları bu anlamda kullanabilirsiniz. Peki dekoratif bir giyinme odası için neler yapmak gerekiyor?

Elbette sadece dekoratif olması değil, aynı zamanda kullanışlı olması da çok önemlidir. Bu sebeple sadece dekora odaklanmadan daha kullanışlı dolaplar ve çekmeceler yapmanız zaten hem işinizi görecek hem de dekoratif açıdan da daha hoş duracaktır.

Dekoratif giyinme odalarının en önemli adımı kapısıdır. Genellikle normal bir duvar gibi görünen kapıların açıldığında içinde küçük ama oldukça kullanışlı çıkan giyinme odaları zaten sükse anlamında ilk etkiyi yapmasını sağlamış oluyor.  Yani kapısını dilerseniz gizli bir şekilde yaptırabilir ya da göstere göstere daha renkli ve tarz bir kapı oluşturabilirsiniz.

Özellikle dekoratif giyinme odanız için mutlaka bir puf almayı ihmal etmeyiniz. Hem giyinirken size yardım edecek hem de odayı daha güzel gösterecek ir puf ile tam anlamı ile giyinme odanızı oluşturmuş olacaksınız. Yumuşak çok büyük olmayan ve özellikle renkli bir puf ayrıcalık kata bilir. Genellikle beyaz ya da krem rengi olan giyinme odalarına hardal sarısı, pembe ya da yeşil bir puf çok hoş bir tarz katabilir.

Giyinme odasında harici bir dekor yaptırmanız zaten olmaz. Bu sebeple giyinme dolabınızın gerek takı bölümleri, gerek ayakkabı koyacağını alanlarında özel çizgiler yaptırabilir ve daha tasarımsal bir dolap yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların ötesinde aslında her zaman terli toplu durmasına dikkat ediniz ve odaya giren herkesin ilk dikkatini çekecek olanın ise temizlik ve tertipli olduğunu da unutmayınız…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top