facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonunuza Asalet İle Dokunun!
Dekorasyonunuza Asalet İle Dokunun!

Dekorasyonunuza Asalet İle Dokunun!

Ev dekorasyonunda iddialı bir renk kullanmayı sevenler ve dekorasyonda farklılık arayanlar için; ev dekorasyonunda artan bir popülerlik ile kullanılan renklerden birisi mürdüm rengidir. Özellikle bayanların tercih ettiği ve feminen bir renk dokusunu da içinde barındıran mürdüm rengi, evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz, son dönemde de çok moda olan bir renktir. Rengini mürdüm eriğinden alan ve morun iddialı bir tonu olan mürdüm rengi, kimine göre koyu bir renk olarak algılansa da doğru kullanıldığı takdirde mekânı şık ve zengin gösterecektir.

Mürdüm Ev Dekorasyonu

Mürdüm rengi, mor renginin bir tonu olması sebebi ile zengin ve asil bir görünümü temsil eder. Ev dekorasyonunda mürdüm rengi kullanıldığında ortaya hem farklı hem de iddialı bir dekorasyon tarzı çıkacaktır.

Peki, mürdüm rengini ev dekorasyonunda nasıl kullanmalısınız? Mürdüm renginde bir ev dekorasyonu nasıl olmalıdır? Mürdüm rengi hangi renkler ile birlikte kullanılmalıdır?

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyonu

Mutfaklarınızda Renkli Olmaktan Korkmayın
Son dönemde ev dekorasyonunda trend olan uygulamalardan birisi de renkli mutfaklardır. Bu tarz bir mutfak dekorasyonu inşa ederken, ilk olarak renklendireceğiniz alan mutfak dolapları olmalıdır. Mutfak dolaplarının renk seçimini yaparken ise, sezonun trend rengi olan mürdüm rengi, renkli bir mutfak için iyi bir tercihtir.

Mürdüm Rengi Mutfak Dolapları

Mürdüm Rengi Koltuklar
Ev dekorasyonunda mürdüm rengini kullanmak istiyorsanız fakat nerede kullanacağınıza bir türlü karar veremediyseniz, oturma alanı sizin için ideal bir uygulama alanı olabilir. Özellikle de son dönemde artan bir ilgi ile kullanılan renkli koltuklar, ev dekorasyonunda farklılık isteyenler için iyi bir tercih olacaktır. Renkli koltuk kullanmak isteyenlere sezonun en trend rengi olan mürdüm rengini koltuklarda tercih etmelerini önerebiliriz. Mürdüm rengi koltuklar, dekorasyon tarzını hem modern çizgisinde tutar hem de mekâna şık ve lüks bir hava katar.

Mürdüm Rengi Dekorasyon

Mürdüm rengini kullanırken koyu bir ton olmasından dolayı çekinenler olabilir. Bu gibi bir durumda mürdüm rengi arka planda bırakılıp, ana renk olarak açık tonlarda seçimler yapılmalıdır. Özellikle de pudra tonları, kremler, kırık beyazlar ve açık maviler; mürdüm rengini kıracak olan pastel tonların başında gelmektedir.

Mürdüm Rengi Perde Modelleri

Mürdüm Rengi Aksesuar Mürdüm Rengi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top