facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Dekorasyonlarınıza “Sıcak” Bir Dokunuş: Kürk Koltuk Kılıfı
Dekorasyonlarınıza “Sıcak” Bir Dokunuş: Kürk Koltuk Kılıfı

Dekorasyonlarınıza “Sıcak” Bir Dokunuş: Kürk Koltuk Kılıfı

Özellikle yenilik delisi olanlar ve yaz-kış ev dekorunu yenileyenler için: En sıcak fırsat evinize geldi!

Yazın deri koltuk, kışın kadife/kumaş koltuk derken aldığınız koltuk takımları ne olursa olsun bir mevsimde falso verecektir. Peki bu durumu nasıl çözebilirsiniz? Hiç uzatmadan konuya girelim.

Hâlâ kullanan var mı bilmiyorum ama eskiden aile büyükleri, hem ısı hem de temizliği ilke edinerek koltuk kılıfı kullanırlardı. Öyle geçmiş zaman kipi kullanarak anlattığıma bakmayın, bahsedeceğim modern dekor profilinin de pek farkı yok. Dilerseniz “kürk kılıf” dediğimiz bu yeni moda koltuk kılıflarının püf noktalarını hep birlikte inceleyelim.

  • Öncelikle;  doku olarak pamuklu kürk değil, “saç kürk” dediğimiz modeli tercih etmelisiniz. Çünkü pamuklu olanlar hiçbir şekilde hava alamayacağı için hem hijyenik değildir, hem de sıkışmış yapısından ötürü terletme özelliği vardır.

 

  • İkinci olarak; kürk kılıf uygulaması yapacağınız koltuk, puf, sandalye vb. ürününüzün yerden belli bir yükseklikte olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde saç kürklerinizin arasına toz karışır ve etek kısmında kararmalar meydana gelebilir.

  

  • Son olarak dikkat etmeniz gereken husus ise, saç kürklerinizin rengidir. Koyu/açık tüm koltuk takımlarınıza yakışabilecek standart kürk renkleri beyaz ve kremdir. Çünkü odanızda yaratmak istediğiniz modern ve şık görüntüyü ancak bu şekilde elde edebilirsiniz. Fakat renk açısında bu şekil farklı seçenekleriniz de söz konusu:

 

Benim en beğendiğim kullanım tipleri bunlar: 

  

Şimdiden hepinize kolay gelsin..

3 yorum

  1. Nagehan Tuncay

    Bunlar gerçek kürk mü ?

  2. bu kürkleri nerede bulabiliriz marka veya bildiğiniz bir adres varmı bunu kaplatabilecek yada satılıyormu bu halde?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top