facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyonda Vazgeçilmeyen Renk: Bej Rengi
Dekorasyonda Vazgeçilmeyen Renk: Bej Rengi

Dekorasyonda Vazgeçilmeyen Renk: Bej Rengi

Ev dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerden biri olan bej rengi, bu sezon da oldukça modadır. Bej rengi duvar dekorasyonunda en popüler renklerden biri olduğu gibi, bu sezon genel dekorasyon rengi olarak da kullanılmaktadır.

Kahverengi Bej Dekorasyon Fikirleri Kahverengi Bej Ve Mavi Salon Dekorasyonu

Peki, bej rengi hangi renkler ile birlikte kullanılmaktadır?

Sezonun Trendi: Bej Rengi Ve Mavi
Bej renginin pastel ve doğal duruşuna en çok yakışan renk mavidir. Mavinin gerek uçuk tonu gerekse de parlak ve canlı tonu bej rengi ile birleştiğinde ortama hem renk hem de farklı bir duruş katacaktır. Mavi ve bej rengini bir arada kullanmak için dikkat edilmesi gereken tek nokta, renklerin tonlarının dekorasyon tarzı ile uyuşmasıdır. Örneğin romantik ve ferah bir ev dekorasyonu istiyorsanız, bej rengini açık renk maviler ile birlikte kullanabilir, hatta araya üçüncü bir renk olarak krem ve beyaz rengini de kullanabilirsiniz. Fakat modern dekorasyon tarzı oluşturmak istiyorsanız; bej rengini canlı ve parlak mavi tonları ile birlikte kullanmanız daha isabetli olacaktır.

Doğal, Maskülen, İddialı: Kobalt Mavi- Bej Rengi
Ev dekorasyonunda hem doğal hem de maskülen bir tarz yaratmak istiyorsanız bej rengini mavi renk ile birlikte kullanarak bu tarzı yaratabilirsiniz. Fakat bu tarzı yaratırken dikkat etmeniz gereken, mavi rengin tonunu sezonun trend renklerinden biri olan kobalt mavi tonunda seçmeniz ve yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzını desteklemek için ahşap malzemeler kullanmanızdır. Kobalt mavi- bej rengi ve ahşap uyumu; hem doğal bir dekorasyon görüntüsü yaratacak, hem de kobalt mavinin iddialı bir ton olmasından dolayı iddialı ve maskülen bir tarz yaratacaktır.

İpucu: Ev dekorasyonunda sade ve ferah bir dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız, bej rengini genel dekorasyon rengi olarak kullanıp, mavi rengini küçük detaylarda kullanmalısınız. Bu tarz bir uygulama mekânı hem ferah hem de olduğundan daha büyük gösterecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top