facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Dekorasyonda Üç Rengi Bir Arada Kullanma Sanatı
Dekorasyonda Üç Rengi Bir Arada Kullanma Sanatı

Dekorasyonda Üç Rengi Bir Arada Kullanma Sanatı

Dekorasyonda fark yaratan renk ikililerine hatta üçlülerine yer vermek istiyorsanız, öncelikle renk paletini iyi incelemeniz ve hangi renklerin birbirinin tamamlayıcısı olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun yanında o rengin doğru tonunun hangisi olduğu da dikkat gerektiren başka bir konudur. Bu yazımızda ev dekorasyonunda farklı renk birlikteliklerinden faydalanarak farklı ve çarpıcı bir dekorasyona imza atmak isteyenlere güzel bir öneri vereceğiz. Böylelikle riske girmeden birbirine uyumu kanıtlanmış bir renk üçlüsü ile evinizde hem farklı hem de oldukça şık mekânlar yaratmanız mümkün olacaktır.

YEŞİL- MOR- GRİ
Yeşil-mor-gri renk üçlüsü hem çarpıcı hem de enerjik mekânlar yaratmaya yardımcı üç renktir. Bu üç rengi ev dekorasyonunda kullanarak hem farklı hem de oldukça modern alanlar yaratmak mümkündür. Önemli olan bu renklerin hangi tonlarını kullanacağınıza dikkat etmenizdir.

Bu üçlü rengi ev dekorasyonunda bir arada kullanmak isteyenlere ilk önerimiz; gri ve yeşilin açık tonunu tercih edip, bu ikiliyi morun canlı ve daha koyu olan tonu ile birlikte kullanmaları olacaktır. Böylelikle gri ve yeşilin açık tonunun yarattığı ferahlığı ve geniş gösterme algısını evlerinize uygulayabilirsiniz. Mor gibi iddialı duran bir rengin de canlı tonunu aksesuarlarda ve tamamlayıcı objelerde kullanarak, risksiz ve şık duran bir mekân elde etmiş olursunuz.

Yeşil-mor ve gri üçlüsünü ev dekorasyonunda kullanmak isteyenlere diğer bir önerimiz mor rengini ön plana çıkaracakları bir öneridir. Duvar rengi olarak seçecekleri mor rengini açık bir zemin ile tamamlamak için zeminde gri rengini kullanabilirler. Bu ikilinin arasına yeşili de dâhil etmek için yeşilin doğal tonunu seçmeli ve çok büyük olmayan objelerde kullanmalısınız. Yeşil bu önerimizde öne çıkan bir renk olmaktan çok, tamamlayıcı bir renk olmalıdır.

Üçlü renk kombinasyonunu doğru kullanmak zor ve riskli bir iştir. Bu tarzda bir dekorasyon kombinasyonunun en risksiz şekli, renk üçlüsünün içindeki soft rengi bulmaktır. Soft rengi duvar, zemin ve mobilyalarda kullanarak ana renk yapabilir, diğer renkleri de aksesuarlarda kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yeşil-mor ve griyi kullanırken de gri rengini duvarda, zeminde, mobilyada kullanıp; mor ve yeşili aksesuarlarda kullanmak doğru bir uygulama olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top