facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Dekorasyonda Trend Renkler: Mürdüm
Dekorasyonda Trend Renkler: Mürdüm

Dekorasyonda Trend Renkler: Mürdüm

Ev dekorasyonunda sezona damgasını vuran renklere baktığımızda; son dönemde artan bir popülerlikle kullanılan mürdüm rengi dikkatimizi çekmektedir. Feminen bir renk olmasından dolayı kullanıldığı mekânlara feminen ve asil bir dokunuş yapan mürdüm rengi, farklı ton seçenekleri ile ev dekorasyonunda farklı etkiler yaratabilir. Rengini mürdüm eriğinden alan bu renk; canlı tonlardan uçuk tonlara kadar geniş bir renk tonu yelpazesi içerir.

Mürdüm Dekorasyon

Etkileyici, vurucu, asil bir renk olan mürdüm rengi, ev dekorasyonunda nasıl kullanılmalıdır? Hangi renklerle birlikte kullanıldığında iyi bir uyum yakalanır?

ASİL BİR DOKUNUŞ
Mor rengine yakınlığı ile dikkatimizi çeken mürdüm rengi, insanların üzerinde çarpıcı bir etki bırakmaktadır. Saray döneminde de kullanılan ve asaleti çağrıştıran mor rengi ile olan ton benzerliği, mürdüm rengi ile asil bir dokunuş yapmamıza yardımcı olmaktadır. Mor rengine yakın bir ton olması aynı zamanda mürdüm renginin sakinleştirici bir renk olduğunu da göstermektedir.

Mürdüm rengini dekorasyonda ana renk olarak kullanmak yerine objelerde kullanmak ve detay seçimlerinde mürdüm rengine öncelik vermek daha çarpıcı mekânlar yaratmanızı sağlayacaktır. Mürdüm rengini yatak odası detaylarında kullanarak hem sakinleştirici hem de gösterişli mekânlar yaratabilirsiniz. Pastel tonlarda dekore ettiğiniz bir yatak odasına mürdüm renginde bir makyaj aynası yerleştirdiğinizde tek bir objenin bile odanızın havasını nasıl değiştirdiğini göreceksiniz.

MÜRDÜM RENGİ KOLTUKLAR
Mürdüm rengini ev dekorasyonunda kullanmak isteyenlerin bu rengi kullanacağı mekânlardan biri de oturma odalarıdır. Bu sezon renkli oturma mekânlarının moda olmasını da göz önünde bulundurduğumuzda; mürdüm rengi koltuklar iyi bir seçim olacaktır. Koltuk renginde mürdüm gibi çarpıcı bir renk kullanmak istemeyenler ise puf ya da minder gibi küçük dekorasyon parçalarında bu renge yer verebilirler. Mürdüm rengi her ne kadar koyu bir renk tonuymuş gibi algılansa da aslında mekâna ışık veren bir tondur. Bu sebeple az ışık alan bir mekânınız var ise mürdüm rengini duvar rengi olarak seçebilirsiniz, böylece evinizin daha aydınlık ve daha ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

MÜRDÜM- GRİ İKİLİSİ
Mürdüm rengi bir ev dekorasyonunda yardımcı renklere göz atacak olursak, bu sezon oldukça popüler bir renk ikilisinden bahsedebiliriz: mürdüm ve gri. Mürdüm renginin çarpıcı etkisini kıran ve onu dengeleyen gri rengi; her tonu ile mürdüm rengine çok yakışmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top